O FIRMIE

SIG jest wiodącym dystrybutorem specjalistycznych materiałów budowlanych, obsługującym sektor budowlany i konstrukcyjny w całej Europie. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu SIG plc z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który istnieje od 1956 roku i notowany jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa SIG obecna jest w 9 krajach Europy, tworząc rozległą sieć oddziałów handlowych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Beneluksie, Francji, Irlandii. Zapewnia Klientom porady wykwalifikowanych doradców, profesjonalną i szybką obsługę handlową, poszerzoną o usługi transportowe, terminowe dostawy oraz pełny asortyment produktów. Gwarantuje sprawną obsługę na każdym etapie prowadzonych prac budowlanych i wykończeniowych od małych obiektów (np. budowa domów jednorodzinnych) po potężne inwestycje (hale sportowe, centra handlowe, lotniska). Od kilku lat rozwija się w modelu sprzedaży wielokanałowej, obejmującym zarówno tradycyjne metody sprzedaży jak i dynamiczny rozwój sprzedaży e-commerce. Zatrudniamy ponad 900 pracowników.

alt_text

Co nas wyróżnia:

Ponad 60-letnie doświadczenie

Firma SIG plc rozpoczęła działalność ponad 60 lat temu w Wielkiej Brytanii, gdzie mieści się jej główna siedziba. Od ponad 25 lat jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od ponad 25 lat koncern SIG jest obecny również w Polsce. Jako międzynarodowy koncern, w Polsce zajmuje czołowe miejsce jako dystrybutor specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych. Swoim odbiorcom dostarcza produkty najwyższej jakości, sygnowane markami najlepszych światowych producentów.

alt_text

Wykwalifikowani pracownicy

Wiemy, jak ważna jest wiedza i doskonalenie zawodowe, dlatego jedną z misji SIG jest nastawienie na podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Kompetentni doradcy techniczni gwarantują profesjonalną i sprawną obsługę oraz reprezentują elastyczne podejście do wymagań stawianych przez obecnych i przyszłych klientów.

alt_text

Renomowani producenci

Współpracujemy ze znanymi producentami materiałów budowlanych o światowej renomie. Produkty naszych dostawców dostępne są w całej Polsce i dostosowane do wszelkiego typu inwestycji, począwszy od domków jednorodzinnych, prestiżowe zabytki, obiekty użyteczności publicznej, na ikonach polskiej architektury skończywszy.

alt_text

Znane marki – specjalistyczne materiały budowlane

Na rynku polskim w skład SIG wchodzą: Interior-Zachód, Melle, Sitaco, TBS, WIG, WKT, Wodan. SIG Sp. z o.o. ponadto stworzył i rozwija markę własną PREFIX.

alt_text

Własna flota samochodów ciężarowych

Zapewniamy usługę transportową dla zamówionych produktów. Posiadamy flotę samochodów dostawczych, w tym wyposażonych w HDS oraz wózki podwieszane. Gwarantujemy terminowe dostawy.

alt_text

Nowoczesna platforma e-commerce

W 2016 roku uruchomiliśmy intuicyjny system sprzedaży internetowej, który umożliwia wygodne zakupy przez internet. Platforma e-commerce SIG dostępna jest dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

alt_text

Kompleksowa oferta

W naszej ofercie znajdują się materiały budowlane i wykończeniowe wyłącznie sprawdzonych producentów. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję, że otrzymują produkty najwyższej jakości. Asortyment obejmuje grupy: sucha zabudowa, sufity podwieszane, pokrycia dachowe, izolacje techniczne, izolacje budowlane, klimatyzacja i wentylacja, materiały konstrukcyjne, chemia budowlana.

alt_text

Solidny partner biznesowy

Naszym strategicznym celem jest ciągła specjalizacja w zakresie towarów sektora budowlanego i sektorów pokrewnych. Osiągamy to poprzez sukcesywną budowę pozycji rzetelnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa, dbając o trwałe relacje z partnerami, a także rozumiejąc potrzeby i oczekiwania rynku.

alt_text

Bezpieczeństwo, higiena pracy i ochrona środowiska

SIG przykłada szczególną wagę do zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, osób odwiedzających, kontrahentów, zewnętrznych udziałowców oraz wszelkich innych osób związanych z działalnością spółki. Firma SIG zdaje sobie także sprawę ze swoich zobowiązań w zakresie ochrony środowiska naturalnego poprzez zapobieganie zanieczyszczeniom oraz wdrażanie i monitorowanie dobrych praktyk z tym związanych.

Polityka bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska

alt_text

Rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu

W SIG uważamy, że ważny jest wkład w społeczności, w których działamy. Staramy się rozwijać związki z tymi społecznościami poprzez szereg działań i inicjatyw wspieranych przez lokalne zespoły i menadżerów. Regularnie organizujemy inicjatywy charytatywne za pośrednictwem wewnętrznej platformy, w które mogę zaangażować się wszyscy pracownicy. Zorganizowaliśmy m.in. zbiórkę na rzecz kobiet z Ukrainy, schroniska dla zwierząt oraz kilku fundacji. Więcej na temat działań SIG w ramach społecznego odpowiedzialności biznesu przeczytasz tutaj.

alt_text

Dbanie o dobrostan pracownika

Zdajemy sobie sprawię, że zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne. W związku z tym podejmujemy działania, mające na celu promowanie zdrowego oraz zrównoważonego stylu życia, wspierającego zarówno zdrowie psychiczne, jak i fizyczne naszych pracowników. Więcej na temat naszych działań w programie „Zdrowie Pracownika” przeczytasz tutaj.

alt_text

Różnorodne Zespoły

W SIG wszyscy są mile widziani i tak samo ważni, niezależnie od płci, pochodzenia, narodowości, koloru skóry, wieku, orientacji seksualnej, niepełnosprawności, stanu zdrowia czy przekonań religijnych. Dążymy do stworzenia sprawiedliwego i integracyjnego środowiska pracy, umożliwiającego wszystkim pracownikom wnoszenie indywidualnego i cennego wkładu w działalność firmy. Więcej na temat naszych działań na rzecz różnorodnego, sprawiedliwego i włączającego środowiska pracy przeczytasz tutaj.

Jeśli chcesz pracować z nami, zapoznaj się z naszą stroną ofert pracy może to właśnie Ciebie szukamy!

Bieżące informacje z naszej firmy oraz na temat naszych działań znajdziesz również na naszym profilu Linkedin.

💾 Do pobrania

Raport roczny ESG 2022
Informacja o realizowanej strategii podatkowej za 2021
Raport roczny ESG 2021
Informacja o realizowanej strategii podatkowej za 2020