O firmie


SIG działa w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu SIG plc z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który istnieje od 1957 roku i notowany jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa SIG obecna jest w 9 krajach Europy, tworząc rozległą sieć oddziałów handlowych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Beneluksie, Francji, Irlandii. Nasze działanie cechuje wielopłaszczyznowość: dostarczamy produkty zarówno do indywidualnych, jak i instytucjonalnych odbiorców. Od małych obiektów (np. budowa domów jednorodzinnych) po potężne inwestycje (hale sportowe, centra handlowe, lotniska). W Polsce SIG posiada ponad 50 oddziałów, które swoją siecią dystrybucji obejmują cały kraj.

 Co nas wyróżnia:

60-letnie doświadczenie
Firma SIG plc rozpoczęła działalność ponad 60 lat temu w Wielkiej Brytanii, gdzie mieści się jej główna siedziba. Od ponad 30 lat jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od ponad 25 lat koncern SIG jest obecny również w Polsce. Jako międzynarodowy koncern, w Polsce zajmuje czołowe miejsce jako dystrybutor specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych. Swoim odbiorcom dostarcza produkty najwyższej jakości, sygnowane markami najlepszych światowych producentów.

Własna flota samochodów ciężarowych
Zapewniamy usługę transportową dla zamówionych produktów. Posiadamy flotę samochodów dostawczych, w tym wyposażonych w HDS oraz wózki podwieszane. Gwarantujemy terminowe dostawy.

Znane marki
Na rynku polskim w skład SIG weszły: Interior-Zachód, Melle, Sitaco, TBS, WIG, WKT, Wodan. SIG Sp. z o.o. ponadto stworzył i rozwija markę własną PREFIX.

Renomowani producenci
Współpracujemy ze znanymi producentami materiałów budowlanych o światowej renomie. Produkty naszych dostawców dostępne są w całej Polsce i dostosowane do wszelkiego typu inwestycji, począwszy od domków jednorodzinnych, prestiżowe zabytki, obiekty użyteczności publicznej, na ikonach polskiej architektury skończywszy.

Nowoczesna platforma e-commerce
W 2016 roku uruchomiliśmy intuicyjny system sprzedaży internetowej, który umożliwia wygodne zakupy przez internet. Platforma e-commerce SIG dostępna jest dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Wykwalifikowani doradcy techniczni
Wiemy, jak ważna jest wiedza i doskonalenie zawodowe, dlatego jedną z misji SIG jest nastawienie na podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Kompetentni doradcy techniczni gwarantują profesjonalną i sprawną obsługę oraz reprezentują elastyczne podejście do wymagań stawianych przez obecnych i przyszłych klientów.

Kompleksowa oferta
W naszej ofercie znajdują się materiały budowlane i wykończeniowe wyłącznie sprawdzonych producentów. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję, że otrzymują produkty najwyższej jakości. Asortyment obejmuje grupy: sucha zabudowa, sufity podwieszane, pokrycia dachowe, izolacje techniczne, izolacje budowlane, klimatyzacja i wentylacja, materiały konstrukcyjne, chemia budowlana.

Solidny partner biznesowy
Naszym strategicznym celem jest ciągła specjalizacja w zakresie towarów sektora budowlanego i sektorów pokrewnych. Osiągamy to poprzez sukcesywną budowę pozycji rzetelnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa, dbając o trwałe relacje z partnerami, a także rozumiejąc potrzeby i oczekiwania rynku.

Bezpieczeństwo, higiena pracy i ochrona środowiska
SIG przykłada szczególną wagę do zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, osób odwiedzających, kontrahentów, zewnętrznych udziałowców oraz wszelkich innych osób związanych z działalnością spółki. Firma SIG zdaje sobie także sprawę ze swoich zobowiązań w zakresie ochrony środowiska naturalnego poprzez zapobieganie zanieczyszczeniom oraz wdrażanie i monitorowanie dobrych praktyk z tym związanych.
Polityka bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiskaPOBIERZ:
Informacja o realizowanej strategii podatkowej za 2021
Raport roczny ESG 2021
Informacja o realizowanej strategii podatkowej za 2020
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Aktualności
Obiekty referencyjne firmy SIG
Strategia i zachowania
Fakty liczbowe na temat działalności SIG
Nagrody i wyróżnienia

SIG w mediach
Kariera