Pompy ciepła

Pompy ciepła 

Pompa ciepła gruntowa czy powietrzna to urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię cieplną z otoczenia. Jego wykorzystywanie jest bardzo korzystne ze względów ekonomicznych oraz ekologicznych. Ciesz się wydajnym ogrzewaniem, wybierając sprawdzone pompy Bosch, LG czy Kaisai, dostępne w sklepie internetowym SIG! 

Jak działa i jakie zalety ma pompa ciepła? 

Sprzedawane w naszym sklepie pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii. Ich działanie polega na tym, że: 

 • za pomocą specjalnej cieczy, na przykład roztworu glikolu, czyli wody zmieszanej ze środkiem przeciwzamrożeniowym, ciepło jest absorbowane z otoczenia, a więc z gruntu lub wody – wyjątkiem jest pompa ciepła powietrzna, która zasysa powietrze przez wentylator; 
 • w wymienniku ciepła dochodzi do odparowania czynnika chłodniczego – powstała w ten sposób para przechodzi przez sprężarkę i skraplacz, a następnie ciepło jest przekazywane do instalacji grzewczej. 

Oferowane przez SIG urządzenia są dostępne zarówno jako pompy ciepła monoblok (cały układ chłodniczy znajduje się w tej samej jednostce), jak i split (składają się z dwóch części – wewnętrznej, ze skraplaczem, oraz instalowanej na zewnątrz budynku, w której znajduje się parownik, sprężarka i zawór rozprężny). Wśród ich zalet można wymienić to, że są: 

 • ekologiczne, gdyż bazują na energii odnawialnej, a także nie emitują spalin ani nie generują szkodliwego dla środowiska popiołu; 
 • wydajne – działają w obiegu zamkniętym i mają zwykle najwyższą klasę energetyczną; 
 • bezobsługowe – nie ma potrzeby gromadzenia i składowania drewna czy węgla, a także wydzielania osobnej kotłowni. 

Niektóre sprzedawane przez nas urządzenia, jak pompa ciepła Mitsubishi czy LG, są wielofunkcyjne. Oznacza to, że możesz ich użyć nie tylko do ogrzewania budynku, ale również podgrzewania wody użytkowej, a nawet chłodzenia pomieszczeń w upalne dni. Dzięki temu nie musisz kupować oddzielnych urządzeń, takich jak klimatyzator, co daje oszczędność kosztów oraz miejsca w domu czy mieszkaniu. 

Pompa ciepła Bosch, Fujitsu czy Kaisai – urządzenia renomowanych producentów dostępne w SIG 

W SIG dysponujemy szerokim asortymentem, jeśli chodzi o pompy ciepła powietrze/woda czy woda/woda. Sprzedajemy wyłącznie sprzęty sprawdzonych producentów – w naszej ofercie znajduje się pompa ciepła Rotenso, Fujitsu, Hyundai, Bosch czy LG. Każde z urządzeń: 

 • jest bezawaryjne i trwałe – żywotność to nawet 30 lat; producenci zapewniają fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szybki dostęp do części zamiennych, 
 • wyróżnia się dużą sprawnością – współczynnik COP, czyli wydajności, wynosi nawet 4–5, co oznacza, że na każdy pobrany 1 kWh energii elektrycznej sprzęt jest w stanie wytworzyć 4 czy 5 kWh ciepła, 
 • jest proste w montażu – może stanowić samodzielne źródło ciepła, ale także współpracować z innymi systemami grzewczymi, na przykład kotłem olejowym czy podłogówką. 

Inwestycja w trwałe i wydajne urządzenie, jakim jest pompa ciepła Bosch czy Kaisai, może szybko się zwrócić – nawet w 5 lat. Jest tak dzięki bezawaryjności sprzętu oraz możliwości dofinansowania jego zakupu z różnych programów, na przykład Czyste Powietrze albo Moje Ciepło. Dodatkowo jeśli pompa ciepła zostanie połączona z instalacją fotowoltaiczną, koszty jej eksploatacji mogą spaść nawet do zera. Warto wybrać system, który jest funkcjonalny i zapewnia znaczne ograniczenie wydatków na ogrzewanie. 

Pompy ciepła – ceny w sklepie SIG 

Wchodząc na naszą stronę internetową, masz do dyspozycji wyszukiwarkę, za pomocą której szybko znajdziesz interesujące Cię urządzenie. Dzięki filtrom: 

 • sprawdzisz, ile kosztuje pompa ciepła Kaisai, LG albo Innova – w przypadku urządzeń typu monoblok ceny zaczynają się od około 21 000 zł; więcej kosztują pompy typu split, gdyż trzeba kupić jednostkę wewnętrzną (od około 15 000 zł) oraz zewnętrzną (od około 12 000 zł), 
 • wyszukasz sprzęt pod kątem rodzaju sterownika, czynnika chłodniczego lub wymiennika, 
 • dobierzesz niezbędne akcesoria do pompy ciepła, jak moduły styku, klimatyzatory kanałowe czy zbiorniki na ciepłą wodę użytkową. 

Dzięki szerokiemu asortymentowi dostępnemu w SIG bez problemu dobierzesz urządzenie, które będzie odpowiadało na Twoje potrzeby. Kupisz u nas pompy ciepła przy wzięciu pod uwagę: 

 • ich wymiarów, które powinny być dopasowane do przestrzeni dostępnej w Twoim domu czy wokół niego; 
 • funkcji, jakie oferują, w tym opcji chłodzenia. 

Jeśli interesuje Cię pompa ciepła Fujitsu czy Bosch, bez problemu dokupisz u nas również jeden z elementów systemu split, czyli jednostkę wewnętrzną bądź zewnętrzną. Gdy potrzebujesz fachowych porad, napisz do nas lub zadzwoń – nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą w wyborze odpowiedniej pompy i udzielą wskazówek, jak wydajnie ogrzewać oraz chłodzić dom czy mieszkanie.