Folie paroizolacyjne

Folia paroizolacyjna jest istotnym elementem ocieplenia ścian, stropów i dachów. Uniemożliwia przedostanie się wilgoci do warstw termoizolacyjnych, np. wełny mineralnej. Przeciwdziała tym samym rozwojowi grzybów, pleśni i gniciu zarówno w elewacji, jak i w ścianach wewnątrz budynku. Stanowi dodatkową warstwę termoizolacyjną o skuteczności zależnej od rodzaju folii.

Pleśń w termoizolacji może być nie tylko niebezpieczna dla zdrowia, ale również trudna do usunięcia. Niekiedy wymaga zerwania dachu lub elewacji, narażając właściciela na niepotrzebne koszty. Folia pod wełnę jest niezbędna niezależnie od tego, czy budynek jest wentylowany czy nie.


Paroizolacja – rodzaje


Paroizolację układa się od strony wewnętrznej pomieszczenia, najczęściej między płytą kartonowo-gipsową, boazerią czy panelami a termoizolacją. W naszej ofercie znajdziesz folie, które różnią się parametrami technicznymi oraz ceną. Oferujemy folie paroizolacyjne wykonane głównie z trzech materiałów: polietylenu, polipropylenu i aluminium.


Folia paroizolacyjna polietylenowa (PE)


Żółta, klasyczna jednowarstwowa lub biała, zbrojona siatką polipropylenową. Ich atutami są niska cena i waga, która ułatwia montaż. W porównaniu do pozostałych rodzajów paroizolacji folia ta jest mniej wytrzymała, ale chętnie wybierana ze względu na niski koszt.


Folia paroizolacyjna polipropylenowa (PP)


Wytrzymała na rozciąganie, rozdzieranie i wydłużanie. Nadaje się do zabezpieczenia warstwy ocieplającej dachów i ścian o konstrukcji szkieletowej. Dzięki swoim właściwościom może stanowić mocną podporę dla lekkiej termoizolacji, zapobiegając jej przemieszczaniu i osuwaniu na skutek drgań i naprężeń konstrukcyjnych. Ogranicza w ten sposób straty ciepła na wiele lat.


Folia paroizolacyjna aluminiowa (PE-AL)


Cechuje ją większy opór dyfuzyjny w stosunku do pozostałych rodzajów izolacji, czyli mała paroprzepuszczalność. Nadaje się przede wszystkim do dachów i ścian szkieletowych, których nie można wentylować. Zastosowana pod płytę kartonowo-gipsową, odbija promieniowanie cieplne i jest ważnym elementem izolacji termicznej.
Oferujemy produkty wyłącznie uznanych producentów. U nas otrzymasz folie najwyższej jakości dostępnej na rynku, niezależnie od rodzaju paroizolacji.


Folia paroizolacyjna – ceny


Budowa lub remont to kosztowne przedsięwzięcia. Zrozumiałe jest więc, że inwestorzy chcą zaoszczędzić, oczekując jednocześnie wysokiej jakości materiałów podnoszących wartość energetyczną budynku. Korzystając z naszej oferty, zapewniasz sobie dostęp do najlepszych produktów za stosunkowo niskie kwoty. Cena za metr kwadratowy folii paroizolacyjnej zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego jest wykonana. Najmniej kosztuje lekka folia z polietylenu. Najdroższa jest paroizolacja polipropylenowa. Cena za rolkę paroizolacji będzie zależała również od producenta. W naszym katalogu znajdziesz produkty wysokiej jakości z różnych półek cenowych, które pozwolą stworzyć ofertę atrakcyjną dla inwestorów.