FLOTA SIG


Firma SIG dysponuje nowoczesną flotą samochodów dostawczych i ciężarowych. Większość z nich wyposażonych jest w HDS, czyli Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, który umożliwia rozładunek towaru na budowie bez konieczności angażowania sprzętu do rozładunku po stronie klienta.

Samochód dostawczy SIG z HDS          Samochód dostawczy SIG z HDS

Cześć pojazdów SIG wyposażona jest w terenowy wózek podwieszany, który dodatkowo dostarczy towar we wskazane na budowie miejsce, w które nie mógłby wjechać żaden samochód ciężarowy. Wózek może poruszać się po nierównym i grząskim terenie. Rozwiązanie to pozwala na sprawne rozładowanie zamówionych produktów nawet w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna precyzja działania.

Samochód SIG z doczepionym wózkiem          Wózek podczepiany SIG w akcji

Kierowcy zatrudnieni w SIG biorą cykliczny udział w szkoleniach z zakresu bezpiecznej jazdy, które zarówno doskonalą technikę jazdy, jak i utrwalają świadomość potrzeby bezpieczeństwa. Samochody SIG wyposażone są w telematykę wspomagającą kierowców w bezpiecznym prowadzeniu samochodu. Ponadto SIG przeprowadza szkolenia z bezpiecznej pracy w tym  technik  załadunku i mocowania towaru, przewozu i jego rozładunku. Systematycznie wprowadzane bezpieczne rozwiązania w transporcie SIG pozwalają znacznie zredukować liczbę ewentualnych wypadków.

Nowoczesna flota samochodów SIG          Samochód dostawczy SIG

- Kładziemy bardzo duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa - mówi Bogumiła Czernecka, Kierownik Floty i Transportu, Główny Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy SIG. - Kierowcy są szkoleni m.in. z prawidłowego rozmieszczenia ładunku, jego zamocowania, stosowania odpowiedniej liczby pasów czy zachowania się ładunku na zakrętach. Ponadto, uczymy jak prawidłowo załadować samochód, co wpływa na bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Z naszą działalnością, jaką jest dostawa towaru na plac budowy, związany jest szereg ryzyk mogących prowadzić do wypadków, dlatego tak ważne są takie działania prewencyjne – dodaje Bogumiła Czernecka.

Bogumiła Czernecka - Kierownik Floty i Transportu, Główny Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy SIG          Nowoczesna flota samochodów SIG
Wózek podczepiany SIG w akcji          Nowoczesna flota samochodów SIG