Wkręty g-k samowiercące

Wkręty g-k samowiercące 

Wkręty samowiercące do g-k, czyli płyt gipsowo-kartonowych, przydadzą Ci się na przykład wówczas, gdy zamierzasz wykonać sufit podwieszany. Akcesoria znacznie usprawnią prace, gdyż nie wymagają nawiercania otworów. W ofercie SIG znajdziesz wkręty do g-k renomowanych producentów, jak Wkręt-met, Siniat czy Rigips. 

Dlaczego warto stosować wkręt samowiercący do płyt gipsowo-kartonowych? 

Wkręty samowiercące do płyt g-k są przeznaczone do prac montażowych. Mają charakterystyczną konstrukcję i składają się z: 

 • gwintowanego trzonu, który ma kształt stożka albo walca, 
 • łba z nacięciem – w ofercie SIG znajdziesz wkręty do g-k z łbem grzybkowym czy walcowym; jeśli zależy Ci na estetyce, wybierz wkręty z łbem stożkowym, które mają płaski kołnierz, dzięki czemu w całości zagłębiają się w otworze. 

W trakcie tworzenia różnych konstrukcji warto wykorzystywać wkręty samowiercące, gdyż: 

 • usprawniają roboty wykończeniowe – nie trzeba nawiercać otworów albo wykonywać punktowania; dużym atutem jest też to, że nie musisz kupować kołków rozporowych, co obniża koszty montażu, 
 • umożliwiają precyzyjne łączenie materiałów – dzięki nacięciu krzyżowemu wkręty łatwo umieścisz w płytach g-k za pomocą wiertarki, 
 • tworzą szczelne połączenia, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci we wnękach i szczelinach, co mogłoby zmniejszyć stabilność konstrukcji, 
 • ułatwiają demontaż, który może być konieczny na przykład wówczas, gdy wkręt umieszczono w złym miejscu – w tym celu wystarczy użyć wiertarko-wkrętarki albo wkrętaka krzyżakowego. 

Ważną cechą, jaką mają wkręty samowiercące do płyt g-k oferowane w naszym sklepie, jest odporność korozję. Wykonano je ze stali nierdzewnej i pokryto warstwą ocynku, dzięki czemu są odpowiednio zabezpieczone przed rdzą. Możesz kupić u nas również wkręty fosfatowane, które w procesie produkcji zanurzono w roztworze kwasu fosforowego, cynku, żelaza oraz magnezu, co sprawia, że są bardziej odporne na korozję niż ocynkowane. 

Wybierając takie akcesoria, masz pewność, że przetrwają one wiele lat, nawet w wilgotnym środowisku, a konstrukcja z nich zbudowana będzie trwała. Jest to ważne ze względów ekonomicznych (nie ma potrzeby częstej wymiany łączników) oraz użytkowych (zapewnione jest bezpieczeństwo domowników czy gości). 

Kiedy przydadzą się wkręty samowiercące do g-k? 

Wkręty do g-k są potrzebne zawsze wtedy, gdy tworzysz konstrukcje z karton-gipsu. Może to być: 

 • sufit podwieszany, zarówno jedno-, jak i dwupoziomowy; 
 • ścianka działowa, znajdująca się na przykład między kuchnią a salonem; 
 • zabudowa poddasza. 

Za pomocą wkrętów przytwierdzisz poszczególne elementy konstrukcji. Dzięki nim na przykład w przypadku sufitu podwieszanego zamontujesz profile główne i przyścienne, a także przymocujesz płyty do rusztu. Jeśli potrzebujesz porad związanych z wyborem wkrętów oraz innych materiałów i akcesoriów niezbędnych w trakcie wznoszenia konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych, zadzwoń lub napisz do nas – nasi doradcy rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i pomogą podjąć właściwą decyzję. 

Jak wybrać odpowiedni wkręt do g-k? 

Nasz asortyment obejmuje różne wkręty samowiercące do płyt g-k. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce i licznym filtrom, dostępnym na stronie internetowej SIG, wkręty swobodnie dobierzesz pod kątem: 

 • wymiarów, w tym długości (od 9,5 do 280 mm) i średnicy (3,5, 3,9 oraz 6,3 mm) – na przykład do pojedynczej płyty g-k wystarczy wkręt o długości 30 mm, a podwójnej 42 mm; 
 • rodzaju łba – na przykład wkręty grzybkowe przydadzą się do łączenia profili z wieszakami w suficie podwieszanym; 
 • koloru, który odgrywa ważną rolę w kwestiach estetycznych – do wyboru masz biały, czarny bądź stalowy; 
 • liczby łączników w paczce – jeśli potrzebujesz ich jednorazowo, możesz zdecydować się na 100 czy 200 sztuk, natomiast gdy chcesz od razu kupić większą ilość, są one dostępne w paczkach nawet po 1000 wkrętów. 

W swojej działalności kładziemy nacisk na jakość, dlatego w SIG kupisz wkręty samowiercące do g-k sprawdzonych producentów, jak Knauf, Koelner, Ejot czy Siniat. Jeśli tworzysz konstrukcję w danym systemie, czyli na przykład Rigips, warto kupić akcesoria tego producenta, na przykład wkręty Rigips TB 3,5/25 mm czy 3,5/35 mm. 

Jeżeli skorzystasz z naszej szerokiej oferty, istotną zaletą jest to, że możesz wziąć udział w programie SIGup. Wystarczy zarejestrować się, a następnie zalogować na naszej stronie internetowej i wybierać produkty oznaczone wielokrotnym znakiem „up”. Za każdy zakup otrzymasz punkty, które wymienisz na atrakcyjne nagrody. Zapraszamy na stronę SIG.