Schody strychowe – szeroka oferta w SIG

Schody strychowe – szeroka oferta w SIG 

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem schodów strychowych dostępnym w naszym sklepie. Mamy schody marek gwarantujących wysoką jakość, tj.: Fakro, Prefix, Dakea, Radex i Roto. Korzystając z oferty SIG, z łatwością dopasujesz rodzaj konstrukcji do realizowanego projektu budowlanego. Oferujemy m.in. schody strychowe metalowe, drewniane, ognioodporne i ocieplane. 

Rodzaje schodów strychowych w SIG 

Schody strychowe to nieodzowny element każdego domu z poddaszem nieużytkowym. Są wygodne i zajmują o wiele mniej miejsca niż schody stacjonarne. Dodatkowym atutem tego rodzaju schodów na strych jest możliwość ich złożenia, dzięki czemu kiedy nie są potrzebne, pozostają niewidoczne w zamieszkałej części budynku, oszczędzając cenną przestrzeń. 

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje schodów strychowych. 

  • Drewniane – najbardziej popularne. Drewno jest materiałem ciepłym, estetycznym i łatwo dostosowuje się do różnych stylów wnętrz. 
  • Metalowe – bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia od drewnianych, ale mogą nie pasować do niektórych stylów wnętrz. Zwykle wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej. 

Pod względem konstrukcji najpopularniejsze są dwa rodzaje schodów strychowych. 

  • Schody składane – najczęściej wybierane ze względu na swoją praktyczność i oszczędność miejsca. Składają się z kilku segmentów, które pozostają złożone, gdy schody nie są używane. Mogą być składane ręcznie lub za pomocą mechanizmu sprężynowego. Wyróżniamy wśród nich np. schody nożycowe oraz segmentowe. 
  • Schody na zawiasach – ten typ schodów strychowych jest zamocowany na zawiasach i opuszcza się go w całości. Zazwyczaj są one mocniejsze od schodów składanych, ale również zajmują więcej miejsca. 

Mamy nadzieję, że zaprezentowany podział ułatwi wybór produktu poszukiwanego przez Twojego klienta lub uwzględnionego w realizowanym projekcie budowlanym. Polecamy uwadze inne produkty z kategorii stolarki otworowej, tj. okna i bramy garażowe. 

Wymiary schodów na poddasze w SIG 

W naszej ofercie znajdziesz schody strychowe metalowe i drewniane, o konstrukcji składanej i na zawiasach, dostępne w różnych wariantach rozmiarów. Oto przykładowe wymiary schodów strychowych, jakie proponujemy: 

  • 120 × 80 
  • 140 × 80 
  • 140 × 90 
  • 70 × 120 
  • 60 × 120 
  • 100 × 70 

W celu łatwiejszego odszukania żądanego wariantu możesz skorzystać z filtrowania wyników. Wystarczy, że zaznaczysz wybraną długość i szerokość schodów, a w katalogu wyświetlą się odpowiednie propozycje. Dokonując wyboru, zwróć uwagę na dopuszczalne maksymalne obciążenie, które wynosi 160 lub 200 kg. 

Schody strychowe Fakro, Prefix, Dakea… 

Schody prowadzące na poddasze oprócz wygody użytkowania powinny gwarantować bezpieczeństwo. Tworząc ofertę naszych schodów strychowych, troszczymy się o to, aby udostępniać wyłącznie solidne i wytrzymałe konstrukcje. 

W naszej ofercie znajdziesz asortyment uznanych producentów, którzy są gwarantem jakości wybranych konstrukcji, w tym szeroki wybór schodów strychowych Fakro. Marka ta znana jest z solidnie wykonanych schodów dostępnych w wielu wariantach, np. nożycowe, segmentowe; ocieplane, ognioodporne, a także wykonane z drewna lub metalu. Poza tym oferujemy schody na strych producentów: Prefix, Dakea i Radex, a także poszczególne elementy konstrukcyjne, np. stopnie, bramki, barierki, klamki oraz klapy serwisowe. 

Ceny schodów strychowych w SIG 

Różnorodna oferta schodów na strych umożliwia nam zachowanie zróżnicowanego zakresu cen. To z kolei pozwala dopasować wybór świetnej jakości schodów strychowych do budżetu klienta. Przykładowa cena składanych schodów drewnianych o wymiarach 60 × 120 cm to 615 zł netto, a segmentowych schodów strychowych ocieplanych o wymiarach 70 × 120 cm – 554 zł netto. 

Zachęcamy do przejrzenia naszego katalogu schodów na strych, jak również pozostałych elementów stolarki otworowej. W asortymencie mamy okna, drzwi, bramy garażowe, a także szklane ściany wewnętrzne. Bogata oferta naszej hurtowni materiałów budowlanych pozwoli Ci zaopatrzyć się w każdy produkt niezbędny przy realizacji powierzonych projektów.