Profile przyścienne do sufitów podwieszanych

Właściwie dobrane profile przyścienne tworzą stabilny stelaż przyścienny i pozwalają na trwałe, estetyczne i bezpieczne wykonanie konstrukcji sufitu podwieszanego oraz skośnych ścian poddaszy. Profile są tak samo ważne, jak same płyty kartonowo-gipsowe, z których wykonuje się sufity dekoracyjne i inne. Na konstrukcję sufitu podwieszanego składa się wiele elementów, a profile przyścienne są jednymi z najważniejszych. W naszej ofercie znajdziesz profile o różnych szerokościach, długościach, przekrojach i grubościach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz produkt do swoich potrzeb.

Jakie profile do sufitów podwieszanych?


Profile sufitowe dzieli się na dwa typy: profile główne CD i przyścienne UD. Przy sufitach podwieszanych wykorzystuje się zwykle profile CD 60 i UD 30. Profile CD są standardowo wykorzystywane przy montażu ścianek kolankowych, okładzin sufitowych czy podczas rozbudowy poddasza lub przedścianek. Profile przyścienne UD wykorzystuje się wówczas jako obramowanie stelaża przyściennego wykonanego z profili CD. Tak wykonana z profili konstrukcja tworzy płaską kratownicę, którą mocuje się do stropu. Do niej zaś montuje się okładzinę z płyt gipsowo-kartonowych, tworząc w ten sposób ścianę ukośną lub sufit.
Co ważne, do budowy krzywoliniowych sufitów podwieszanych zamiast profili przyściennych UD wybiera się kształtowniki giętkie. Profile gięte znakomicie sprawdzają przy sufitach dekoracyjnych, kiedy zachodzi potrzeba uformowania sufitu w kształt łuku.

Z czego wykonane są profile przyścienne?


Każdy rodzaj profili i kształtowników wykonany jest z wysokiej jakości materiału. Profile sufitowe, w tym profile przyścienne, są wygiętymi pod kątem prostym kawałkami blachy – może to być aluminium lub blacha stalowa. Dzięki temu są lekkie i łatwe w obróbce. Stosowana przy ich produkcji blacha może być gładka lub o ryflowanej (nierównej) powierzchni. Dzięki nierównej powierzchni profile przyścienne są mniej podatne na ugięcia i zginanie.W naszej ofercie znajduje się również profil kasetonowy PVC, który jest wykonany z najwyższej jakości tworzywa odpornego na promieniowanie UV. Takie profile PVC są niezbędne do wykonania kasetonów różnego rodzaju, przy czym charakteryzują się prostotą i szybkością montażu.

Wybierz profile przyścienne z oferty SIG


Producenci oferują wiele rodzajów profili o zróżnicowanych wymiarach i parametrach technicznych. Jeśli masz problem z doborem właściwych profili przyściennych, możesz zdecydować się na gotowy system do budowy sufitów podwieszanych, który pozwala uzyskać sufit g-k w atrakcyjnej cenie.
Oferujemy szeroki wybór profili przyściennych do sufitów podwieszanych. Niezależnie od tego, czy szukasz kształtowników do sufitu z płyt g-k czy do budowy kasetonów – u nas znajdziesz to, czego potrzebujesz! Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, a jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z oddziałem SIG.