Kleje do styropianu i styroduru

Styropian i styrodur to jedne z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych wykorzystywanych w budownictwie. Styropian, dzięki swojej luźniejszej strukturze, przepuszcza więcej powietrza niż styrodur, który charakteryzuje się większą twardością i lepszymi właściwościami termicznymi. W każdym razie zarówno styropian, jak i styrodur odznaczają się niskim współczynnikiem przepuszczalności ciepła, choć w budynkach stawianych w szczególnie wietrznej i chłodnej okolicy styrodur będzie prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem.

Niezależnie od tego, który materiał do izolacji wybierzesz, będziesz potrzebował odpowiedniego kleju do jego montażu. W szerokim katalogu SIG wyselekcjonowaliśmy kleje do styropianu i styroduru od najlepszych producentów, wśród których na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Sprawdź również ofertę SIG w zakresie izolacji budowlanych!


Jaki klej do styropianu, a jaki do styroduru?


W celu klejenia płyt styropianowych często wykorzystuje się mieszanki mineralne, które są rozrabiane w wodzie za pomocą mieszadła do momentu otrzymania jednorodnej masy. W przypadku styroduru, czyli polistyrenu ekstrudowanego (XPS), trzeba pamiętać, że nie wszystkie kleje nadają się do jego montażu – niektóre z nich działają w ten sposób, że rozpuszczają XPS. Jaki klej wybrać zatem do klejenia styroduru? Skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie klejów polistyrenowych oraz bitumicznych, a także poliuretanowych, które występują w postaci pianki. Klej poliuretanowy charakteryzuje się bardzo wysoką przyczepnością i niską nasiąkliwością. Klej ten nanosi się na płyty styrodurowe za pomocą specjalnego pistoletu, a sam montaż płyt jest szybki, łatwy i ekonomiczny. Kleje poliuretanowe można wykorzystywać również do montażu styropianu.


Kleje do wtapiania siatek do styropianu


W szerokiej ofercie SIG znajdziesz również wysokiej jakości kleje do wtapiania siatek do styropianu. Siatka odpowiada za zabezpieczenie styropianu przed uszkodzeniami oraz oddziaływaniem termicznym, dlatego bardzo istotne jest, aby klej do wtapiania siatek odznaczał się wysoką przyczepnością. Z naszego katalogu produktów firm wiodących na rynku w zakresie klejów do ociepleń z pewnością wybierzesz taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom!


Kleje dyspersyjne do styropianu i styroduru


Kleje dyspersyjne charakteryzują się nie tylko wyjątkową mocą, ale też bardzo wysoką odpornością na czynniki mechaniczne, chemiczne oraz na warunki atmosferyczne. Kleje dyspersyjne to masa asfaltowo-kauczukowa, dzięki której można zamocować styropian i styrodur do różnego rodzaju powierzchni, zarówno betonowych, jak i murowanych czy do płyt gipsowych oraz wiórowych. W ofercie SIG znajdziesz kleje dyspersyjne od różnych producentów i o różnej specyfikacji w szerokich przedziałach cenowych.

Zapoznaj się także z naszym bogatym wyborem klejów montażowych!