Profile do sufitów podwieszanych

Profile do sufitów podwieszanych są niezbędne, by efektownie wykończyć salon, sypialnię czy kuchnię. Przy wyborze takich produktów należy kierować się ich rodzajem, wymiarami, nośnością, klasą reakcji na ogień oraz typem montażu. Odpowiednim asortymentem dysponuje SIG – zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc w zakupie.


Profile sufitowe – szeroka oferta w naszym sklepie


Stelaż sufitu podwieszanego składa się z wielu elementów. Poza płytami gipsowo-kartonowymi niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości profili na sufit. Ich popularność wynika z łatwości montażu (elementy wyróżnia elastyczność, co pozwala na szybkie docinanie), a także szerokich możliwości aranżacji (tworzenie różnych form i detali dekoracyjnych, w tym na całej powierzchni bądź modułowo, opcja umieszczenia oświetlenia, takiego jak LED-y). 

Dodatkowy atut to możliwość ukrycia elementów instalacji elektrycznej, w tym kabli i przewodów.W SIG posiadamy rozległy asortyment, który obejmuje profile:
  • główne, czyli nośne, oznaczone jako CD – za ich pomocą wznosi się kratownicę, która zapewnia pożądany kształt;
  • przyścienne (UD) – montuje się je poziomo względem stropu, służą do wzniesienia obramowania i wzmocnienia konstrukcji;
  • poprzeczne – montowane do kątowników i profili CD, są dodatkowym elementem, który wpływa na trwałość sufitu.
Za pomocą oferowanych w SIG profili wykonasz wiele typów sufitów podwieszanych. Obejmuje to nie tylko stelaże zbudowane z płyt g-k, ale również kasetonowe, złożone z paneli. Walory dekoracyjne pomieszczenia mogą wzrosnąć dzięki wykonaniu nie tylko jednej, ale także dwóch, a nawet trzech płaszczyzn.

Oprócz tego zakupisz u nas profile specjalne. Służą one do wzniesienia atrakcyjnego pod kątem wizualnym sufitu rastrowego – wyróżnia go zastosowanie siatki o różnych wymiarach oczek. Spotykane są również konstrukcje krzywoliniowe, w których niezbędne są profile gięte. Pozwolą one na stworzenie wymyślnych kształtów opartych na skosach, sklepieniach bądź łukach, w tym na przykład fali biegnącej przez całe pomieszczenie.


Wytrzymałe profile na sufit w SIG


Stelaż na sufit musi być odporny na różne czynniki, aby zachował swoje walory użytkowe i dekoracyjne przez długi czas. Zapewnia to stabilna konstrukcja, której niezbędnymi elementami są oferowane w naszym sklepie profile sufitowe. Ich ceny są zróżnicowane – z pomocą naszych pracowników dobierzesz dopasowany do własnych potrzeb produkt. Pod uwagę bierzemy takie parametry, jak wymiary (najczęściej wybierane są profile CD 60 oraz UD 30, które zapewnią odpowiednią grubość, a tym samym solidność) czy kolory (biały, czarny, srebrny).

Istotną cechą oferowanych przez nas profili sufitowych jest wytrzymałość na zróżnicowane warunki, jakie występują w otoczeniu. Wykorzystanie ocynkowanej blachy zapewnia odporność na korozję. Klasa reakcji na ogień A1 gwarantuje, że w przypadku pożaru, nawet w temperaturze do 800ºC, materiały nie zapalą się ani nie będą wydzielały dymu. Możliwość dopasowania produktów pod kątem klasy ugięcia umożliwia stosowanie ich nawet w przypadku ciężkich konstrukcji.

Zapraszamy do sklepów SIG, gdzie zapoznasz się z rozległym asortymentem i skorzystasz z fachowych porad na temat profili. Oferujemy również inne rozwiązania niż te zbudowane z płyt g-k czy kasetonów, w tym systemy sufitów zintegrowanych.