Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Jednym z rodzajów płyt na sufit są płyty z wełny mineralnej. Sufity mineralne sprawdzają się w pomieszczeniach, w których istotna jest odpowiednia akustyka. Będą to np.:
 • sale koncertowe;
 • sale lekcyjne;
 • kina;
 • biura;
 • sale konferencyjne;
 • studia nagraniowe.
Zastosowanie kasetonów akustycznych pozwala nie tylko poprawić jakość dźwięku w pomieszczeniu, ale też wytłumić sufit. To sprawia, że są świetnym rozwiązaniem do lokali użytkowych znajdujących się na parterach zabudowy wielorodzinnej. Wełnę mineralną stosuje się również jako izolację ścian i stropów w celu spełnienia norm związanych z ograniczaniem hałasu. W naszym sklepie znajdziesz płyty mineralne do sufitów podwieszanych o klasie pochłaniania dźwięków A–D oraz izolacji akustycznej w przedziale 0,5–37 dB.

Płyty sufitowe z wełny mineralnej cechuje bezpieczeństwo. Nie palą się, tym samym nie rozprzestrzeniają ognia. Nie osadza się na nich kurz. Są paroprzepuszczalne, więc zapewniają odpowiednią regulację wilgotności powietrza. 

Wełna mineralna ma właściwość odbijania i rozpraszania światła. Dzięki temu w sufitach podwieszanych z kasetonów wełnianych możesz zastosować źródła światła o mniejszej mocy, a tym samym oszczędzać energię. 

Oferujemy płyty mineralne w wielu kolorach. Z łatwością dopasujesz je do charakteru każdego pomieszczenia. Montuje się je na metalowym stelażu zbudowanym z profili do sufitów podwieszanych


Płyty mineralne – oferowane rodzaje


W naszym asortymencie znajdziesz wiele rodzajów płyt sufitowych z wełny mineralnej. Oferujemy płyty z wełny skalnej (kamiennej) i waty szklanej. Różnią się one od siebie parametrami technicznymi. Wełna szklana wykazuje lepsze właściwości izolacyjne, natomiast wata skalna cechuje się większą odpornością ogniową – przy czym obie są w klasie A1. Oba rodzaje wełny mają dobre właściwości akustyczne. W naszym sklepie online umożliwiamy wygodne filtrowanie pożądanych cech produktów. W zależności od tego, czego oczekujesz po płytach wełnianych, możesz wyszukać produkty o poszukiwanych parametrach:

 • długości i grubości;
 • głównym materiale (rodzaju wełny);
 • izolacyjności akustycznej;
 • klasie pochłaniania dźwięku;
 • odbiciu światła.

W naszych punktach stacjonarnych i online możesz skorzystać z pomocy doradców technicznych, którzy rozwieją wątpliwości, a także dobiorą kasetony wełniane odpowiednie do potrzeb wykańczania wnętrza. 


Kaseton sufitowy – cena


Cena płyt sufitowych zależy od rodzaju wełny, wymiarów płyty, jej właściwości oraz producenta. Bogaty asortyment naszych sklepów pozwoli nabyć produkty najlepszych wytwórców w założonym budżecie. Dla Twojej wygody w naszym katalogu podajemy cenę płyty wełnianej za m3 oraz koszt całej paczki (sam wybierasz jej pojemność spośród dostępnych opcji).
 
Dostaniesz u nas różne płyty do montażu sufitu podwieszanego ocieplanego. Oferujemy takie o krawędzi fazowanej i gładkiej, ukrytej i prostej. Sprawdź też inne dostępne rodzaje kasetonów sufitowych oraz bogaty zasób akcesoriów budowlanych, w które możesz zaopatrzyć swoją ekipę w trakcie jednych zakupów.