Wełny do ścian działowych

Płyty działowe służą w budynkach do wydzielania odrębnych pomieszczeń lub stref i nie pełnią funkcji nośnej. Ponieważ ściany działowe nie stanowią części konstrukcji nośnej, nie są w stanie przenosić jakichkolwiek obciążeń generowanych przez pozostałe elementy konstrukcyjne danego budynku. W związku z tym ściany działowe muszą być możliwie jak najlżejsze, aby nie stanowić nadmiernego obciążenia dla stropów, a jednocześnie powinny gwarantować możliwość uzyskania pożądanego komfortu akustycznego i bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

Sprawdź także: wełny do poddaszy>>


Wata wygłuszająca do ścian wewnętrznych


Właściwie wykonana akustyczna izolacja ścian działowych pozwala wytłumić dźwięki dochodzące do wnętrza danego pomieszczenia, a także te, które się z niego wydostają. Dzięki temu znacząco zwiększa się komfort użytkowania obiektu. Jeśli chcesz skutecznie wygłuszyć już istniejące wewnętrzne ściany działowe, musisz pamiętać o zachowaniu określonego w obowiązujących przepisach minimalnego współczynnika izolacyjności (R'A1), odpowiednio do typu budynku. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest wykonanie ściany g-k z kilku warstw płyt g-k (tzw. przedścianki), dzięki czemu możesz poprawić izolacyjność akustyczną ściany działowej nawet o kilkanaście decybeli.

Zobacz również nasze pozostałe wełny budowlane do izolacji akustycznych.


Wełna wygłuszająca i izolacyjna – o czym pamiętać podczas montażu?


Aby zapewnić maksymalny poziom izolacyjności akustycznej i termicznej, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • Zawsze docinaj wełnę na szerokość w taki sposób, by szczelnie i dokładnie przylegała do profili;
  • Grubość montowanej wełny dobierz tak, żeby w 100% wypełniała całą przestrzeń pomiędzy płytami danej ściany działowej;
  • Ściany g-k zawsze mocuj bezpośrednio do konstrukcji budynku;
  • Układaj taśmy akustyczne pod profilami;
  • Nigdy nie upychaj wełny izolacyjnej na siłę wewnątrz ściany działowej, aby uniknąć jej wybrzuszania czy deformacji.


Wełna wygłuszająca – cena


Dokładamy starań, aby ceny wełny do ścian działowych z naszej bieżącej oferty były atrakcyjne i konkurencyjne, ale z uwagi na aktualną sytuację rynkową ulegają one nieustannym, niezależnym od nas wahaniom. Aby uzyskać konkretną, wiarygodną wycenę oraz informację o dostępności wybranej wełny do izolacji ścian działowych, skontaktuj się z nami telefonicznie.


Wełna mineralna na ściany w ofercie SiG


W naszej bieżącej ofercie znajdują się wełny do ścian działowych najwyższej klasy, pochodzące od renomowanych, uznanych na rynku producentów, m.in. Isover, URSA, ROCKWOOL, Knauf Insulation czy TermPIR. Dostępny u nas asortyment obejmuje wełny izolacyjne i wygłuszające w różnych grubościach, dzięki czemu w łatwy sposób dobierzesz taką, która optymalnie spełni Twoje oczekiwania i zapewni odpowiedni poziom izolacji akustycznej oraz termicznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą materiałów izolacyjnych i budowlanych, a w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu – chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.