KALKULATORY SYSTEMÓW SUFITÓW PODWIESZANYCH

KONSTRUKCJE PREFIX 

 

Biała
Czarna
Antykorozyjna

PŁYTY EKONOMICZNE

 

Knauf Ceiling Solutions
Ecophon
Rockfon
OWA

BIURA

 

Knauf Ceiling Solutions
Ecophon
Rockfon
OWA
Barwa System

EDUKACJA

 

Knauf Ceiling Solutions
Ecophon
Rockfon
OWA
Barwa System

SŁUŻBA ZDROWIA

 

Knauf Ceiling Solutions
Ecophon
Rockfon
OWA
Barwa System

SYSTEMY KORYTARZOWE

Knauf Ceiling Solutions
Ecophon
Rockfon
OWA
Barwa SystemCo to jest sufit podwieszany?


Kalkulator w przypadku konstrukcji, jaką jest sufit podwieszany, jest niezbędny z tego względu, że jej wykonanie wiąże się z doborem wielu materiałów – zanim zostaną podjęte prace, trzeba zapewnić ich odpowiednią ilość. Taki sufit tworzy się zwykle z płyt gipsowo-kartonowych, ale też z wełny mineralnej. Umieszcza się go poniżej stropu. Do mocowania płyt używa się wieszaków, łączników oraz kształtowników, takich jak na przykład profile do sufitów podwieszanych.

Po co stosuje się sufit podwieszany? Zalety rozwiązania


Sufit podwieszany wykorzystuje się z wielu względów, w tym estetycznych. Za pomocą konstrukcji, takiej jak na przykład sufit kasetonowy Armstrong, można:
• wzbogacić aranżację wnętrza poprzez wycięcie atrakcyjnych form i kształtów,
• ukryć nierówności na powierzchni stropu czy elementy instalacji elektrycznej,
• stworzyć atrakcyjną dekorację, na przykład poprzez zastosowanie na płytach g-k oświetlenia LED

Duże znaczenie mają też walory użytkowe – sufit to świetny sposób na poprawę izolacji akustycznej i termicznej pomieszczeń. Obniżenie stropu pozwala zmniejszyć powierzchnię niezbędną do ogrzania, co wpływa na obniżenie rachunków za gaz czy prąd. Tego typu korzyści można osiągnąć tylko wtedy, gdy dobrane zostaną materiały w odpowiedniej ilości – służy do tego na przykład kalkulator sufitu podwieszanego Knauf.

Kalkulator sufitu podwieszanego obejmuje wiele systemów


Dla użytkowników serwisu SIG.pl udostępniliśmy specjalistyczne kalkulatory systemów sufitów podwieszanych, które umożliwiają przygotowanie kalkulacji cenowej i materiałowej produktów. Klienci często nie wiedzą, ile profili na sufit podwieszany zastosować, aby cała konstrukcja była stabilna. Nasze kalkulatory pomogą w podjęciu optymalnej decyzji.

Sekcja ta jest systematycznie aktualizowana i każdy, bez względu na system, jaki został zastosowany, znajdzie odpowiedni kalkulator. Sufit podwieszany może być konstrukcją:
• monolityczną, wykonaną za pomocą płyt g-k,
• kasetonową, w której stosuje się identyczne panele,
• listwową, gdzie powierzchnia jest płaska lub łukowa,
• napinaną, w której wykorzystywana jest folia.

Korzystając z kalkulatora, należy wybrać odpowiedni system – często przydaje się na przykład kalkulator Prefix.

Kalkulator sufitów podwieszanych to przydatne narzędzie


Użytkownicy mają do dyspozycji kalkulatory systemów sufitów podwieszanych na bazie produktów marek Knauf Ceiling Solution, OWA, Barwa System, Ecophon, Prefix oraz Rockfon. Dostępny jest także kalkulator sufitu Armstrong.

Kalkulatory systemowe pozwalają na przykład sprawdzić, ile będą kosztowały sufity podwieszane, oraz obliczyć zapotrzebowanie materiałowe. Klienci często mają problemy z tym, jak obliczyć materiał na sufit podwieszany, i chcieliby poznać szczegółowy cennik materiałów z kategorii sufity podwieszane, których poszukują. Udostępniamy profesjonalne kalkulatory cen i zużycia materiałów w systemie sufitów podwieszanych, przygotowane przez naszych specjalistów.

Kalkulator sufitów podwieszanych stanowi wyłącznie narzędzie pomocnicze przy obliczeniu potencjalnie potrzebnych ilości produktu przy uwzględnieniu wprowadzonych parametrów i nie powinien stanowić wyłącznej podstawy przy kalkulacji zapotrzebowania. Decyzję co do dokładnych potrzebnych ilości należy podjąć w oparciu o dokumentację projektową planowanej inwestycji oraz zasady sztuki budowlanej. Pełna odpowiedzialność za wykorzystanie wyników kalkulatora spoczywa zawsze na korzystającym.