Farby elewacyjne – duży wybór kolorów w SIG

Farby elewacyjne – duży wybór kolorów w SIG 

Renowacja fasady budynku to pracochłonne przedsięwzięcie. Trwałość nowej powłoki oraz jej walory estetyczne zasadniczo wpływają na zadowolenie inwestorów. Kluczem do sukcesu, oprócz odpowiedniej techniki malowania oraz przygotowania podłoża, jest dobór właściwej farby elewacyjnej. W SIG oferujemy szeroki wybór farb zewnętrznych w wielu wariantach kolorystycznych, w tym specjalne farby ogniochronne. Zachęcamy do zapoznania się kategorią farb do elewacji w naszym sklepie. 

Rodzaje farb do elewacji w SIG 

Farby do elewacji mają za zadanie nie tylko odświeżyć wygląd zewnętrznych powierzchni budynków, ale przede wszystkim chronić je przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz, słońce, a także przed działaniem szkodliwych substancji chemicznych czy biologicznych, takich jak grzyby, pleśnie i porosty. 

Rodzaje farb elewacyjnych z uwzględnieniem podłoża: 

  • Farby akrylowe – to najpopularniejszy rodzaj farb elewacyjnych. Dobrze przylegają do większości powierzchni, są elastyczne, odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Mogą być stosowane na powierzchniach takich jak beton, cegła, tynk cementowy czy gipsowy. 
  • Farby silikonowe – są odporne na wilgoć i dobrze przepuszczają parę wodną, co sprawia, że są idealne do malowania elewacji narażonych na duże opady. Najlepiej przylegają do podłoża silikonowego, ale mogą być też stosowane na tynkach mineralnych. 
  • Farby silikatowe – charakteryzują się bardzo wysoką przepuszczalnością pary wodnej i odpornością na wpływ czynników atmosferycznych. Są szczególnie polecane do malowania elewacji budynków z cegieł i kamieni naturalnych. Farby te powinny być stosowane na podłożach silikatowych. 
  • Farby mineralne – wykonane są na bazie wapna hydraulicznego. Są doskonałym rozwiązaniem do budynków zabytkowych oraz tam, gdzie chcemy zachować „oddychające” ściany. Stosuje się je na tynkach wapiennych i cementowo-wapiennych. 

Wybór odpowiedniego rodzaju farby do elewacji zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i stan podłoża, warunki atmosferyczne, na jakie będzie narażona elewacja, a także estetyka budynku. 

Farby zewnętrzne strukturalne i specjalne 

Oprócz farb do elewacji silikonowych, silikatowych, mineralnych i akrylowych w SIG masz do wyboru farby strukturalne i specjalne. 

Te pierwsze charakteryzują się gęstą, często ziarnistą konsystencją. Po nałożeniu farby strukturalnej i jej wyschnięciu powstaje efekt, który może imitować różnego rodzaju faktury, takie jak np. piasek, kamień czy kruszywo. Rodzaj struktury zależy od wielkości i kształtu cząsteczek zawartych w farbie oraz techniki jej nakładania. Możemy uzyskać różne efekty, od drobnoziarnistych po grubsze struktury, a nawet efekt tynku szlachetnego. Rezultat końcowy zależy również od narzędzia, jakim farba jest nakładana – pędzla, wałka czy szpachli. Niezbędne akcesoria do malowania elewacji są także do kupienia w naszym sklepie. 

Farby elewacyjne specjalne to kategoria farb zaprojektowanych do spełniania określonych, często bardzo specyficznych funkcji, które wykraczają poza standardowe zastosowania farb dekoracyjnych czy ochronnych. W skład tej grupy wchodzą między innymi farby ogniochronne, które stworzone są po to, aby opóźnić rozprzestrzenianie się ognia na pokrytej nimi powierzchni. Pod wpływem wysokiej temperatury farby te tworzą warstwę izolacyjną lub pianę, która spowalnia przenikanie ciepła do materiału. 

Farba elewacyjna biała, szara, antracytowa – bogaty wybór kolorów farb zewnętrznych w SIG 

Farby elewacyjne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na dostosowanie wyglądu zewnętrznego budynku do indywidualnych preferencji oraz do otoczenia. Każdy z producentów oferuje swoją paletę barw i odcieni. Do najbardziej popularnych i tym samym najłatwiej dostępnych wariantów kolorystycznych farb elewacyjnych należą: biele, szarości, zielenie, brązy, żółcie i fiolety. W SIG oferujemy farby do elewacji w aż 15 wariantach kolorystycznych. 

Cena farby elewacyjnej w SIG 

Koszty zakupu farby do elewacji są zróżnicowane i zależą głównie od jej typu, producenta oraz koloru. Przykładowa cena uniwersalnej farby zewnętrznej w naszym sklepie to 21,11 zł netto za opakowanie 1 l, a cena akrylowej farby do elewacji w kolorze brązowym to 25,97 zł netto za 1 l. 

Staramy się dopasować naszą ofertę do potrzeb najbardziej wymagających wykonawców. W naszym asortymencie znajdziesz farby zewnętrzne wyłącznie uznanych marek, tj. Kabe, Nobiles, Dekoral, Tikkurila. Sprzedajemy opakowania o różnej pojemności – od 1 l do 30 l. Dzięki temu każdy powierzony Ci projekt budowlany zrealizujesz zgodnie z wymaganiami technicznymi, oczekiwaniami inwestorów oraz założeniami budżetowymi.