Narożniki do suchej zabudowy aluminiowe

Narożniki do suchej zabudowy aluminiowe 

Systemy suchej zabudowy to doskonała alternatywa dla ścian murowanych, pozwalająca ograniczyć czas i energię niezbędne do stworzenia dobrej bazy dla prac wykończeniowych. Warto również pamiętać, że ściany z płyt g-k zajmują mniej miejsca niż tradycyjne ściany murowane. Do wzmocnienia i ochrony konstrukcji z suchej zabudowy, a zwłaszcza brzegów, które są szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne i kruszenie się, służą narożniki aluminiowe dostępne w ofercie naszej hurtowni. 

Po co narożnik do suchej zabudowy? 

Narożnik aluminiowy do gipsu (inaczej określany jako winkiel lub kątownik) to niezbędny element tzw. suchej zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, który wzmacnia krawędzie ścian i inne newralgiczne miejsca i chroni je przed możliwymi zniszczeniami. Te miejsca są bowiem szczególnie narażone na uderzenia czy ocieranie się.  

W prawidłowo wykonanej zabudowie ścian każdy narożnik gipsowy powinien zostać dodatkowo wzmocniony przy pomocy odpowiedniego kątownika aluminiowego. Rezygnując z zastosowania elementu, jakim jest narożnik aluminiowy, należy liczyć się z tym, że po pewnym czasie ściany zaczną wyglądać nieestetycznie i konieczne będzie wykonanie poprawek. Dodatkową zaletą stosowania narożników aluminiowych jest gwarancja uzyskania idealnie prostej linii. 

W naszej hurtowni budowlanej oferujemy szeroki wachlarz pochodzących od renomowanych producentów zewnętrznych i wewnętrznych narożników aluminiowych do wzmacniania suchej zabudowy, dzięki którym możliwe jest sprawne i estetyczne wykończenie konstrukcji od razu na etapie ich tworzenia. Odpowiednie zamontowanie narożników gwarantuje nie tylko zabezpieczenie przed uszkodzeniami, ale również doskonały efekt wizualny. 

Kiedy stosować narożniki aluminiowe? 

Narożniki aluminiowe to jedne z najchętniej wybieranych elementów wykończeniowych, gdy stosowane są płyty gipsowo-kartonowe. Są niezbędne przy wykonywaniu takich konstrukcji, jak sufity podwieszane, obudowa drzwi i przejść, ścianki działowe, zabudowa kanałów kablowych czy pionów instalacyjnych. Narożniki aluminiowe z siatką przydają się także przy pracach elewacyjnych bądź na poddaszu. 

Dlaczego wybrać właśnie kątownik aluminiowy do płyt karton-gips? 

Narożnik metalowy do ścian z płyt gipsowo-kartonowych wykonany z aluminium zapewnia szereg korzyści. Jest: 

  • trwały, 
  • odporny na czynniki zewnętrzne i korozję, 
  • lekki, 
  • bezproblemowy w montażu, 
  • odporny na zniekształcenia i zarysowania. 

Co ważne, narożnik wykończeniowy aluminiowy można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, pamiętając jednak, że nieprawidłowo zamontowany lub źle dobrany narożnik aluminiowy może ulec uszkodzeniu pod wpływem zbyt dużego nacisku. Chcąc mieć pewność, że montaż przebiegnie prawidłowo, warto wybrać narożnik perforowany, który ma otwory ułatwiające masie szpachlowej dokładne przenikanie. 

Jaka jest cena narożników aluminiowych? 

Jeżeli chodzi o narożniki aluminiowe, cena w dużej mierze zależy od ich szerokości i długości, a także obecności dodatkowych elementów, takich jak np. siatka. Ceny za pojedynczy narożnik aluminiowy 3 m zaczynają się już od około 2–3 złotych netto. W ofercie naszej hurtowni znajdziesz narożniki tylko sprawdzonych producentów, takich jak Budmat, Farkom, Metpol czy Gessler. Narożniki aluminiowe dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do własnych wymagań projektowych.