Grunty pod tynki gipsowe

Grunt pod tynk zapewnia odpowiednie przygotowanie podłoża pod dalsze prace wykończeniowe. Oprócz dokładnego oczyszczenia powierzchni pracy ważny jest właściwy dobór podkładu gruntującego. Grunt pod tynki gipsowe zawiera cząsteczki mineralne, które sprawiają, że powierzchnia staje się szorstka, co zwiększa przyczepność. Zadaniem preparatów gruntujących jest również wzmocnienie podłoża, zmniejszenie jego chłonności (co także ma znaczenie dla przyczepności) oraz zmniejszenie pylenia w trakcie prac. W SIG znajdziesz szeroki wybór gruntów pod tynki gipsowe, które pomogą odpowiednio uzyskać estetyczne, gładkie otynkowane ściany bądź sufit.

Dlaczego należy przeprowadzać gruntowanie pod tynki gipsowe?

Gruntowanie to etap, którego nie należy pomijać. Od niego zależy rezultat pracy, a także dłuższa eksploatacja tynkowanej powierzchni. Grunt tynkarski wydłuża żywotność nakładanych kolejno warstw, a także pomaga uniknąć problemów, które mogą się ujawnić z czasem.

Grunt pod tynk gipsowy:
  • przygotowuje podłoże i zwiększa jego przyczepność;
  • wzmacnia stabilność podłoża;
  • zapobiega powstawaniu plam;
  • zapobiega przebiciom spod farby malarskiej;
  • spaja kolejno nakładane warstwy;
  • zmniejsza pylenie.
Niektórzy często rezygnują z tego etapu lub podchodzą do niego bardzo oszczędnie, nakładając grunt niedokładnie lub cienką warstwą. Tymczasem gruntowanie gwarantuje uzyskanie upragnionego efektu wizualnego i jakościowego. Ponadto znacząco ułatwia dalszą pracę – tynk gipsowy nakłada się bezpośrednio na podłoże w jednej warstwie, dlatego ogromne znaczenie ma zagwarantowanie jego odpowiedniej przyczepności do podłoża. Nie warto więc na tym oszczędzać, zwłaszcza że cena gruntu do ścian nie jest wygórowana, a właściwe gruntowanie pomaga uniknąć kosztów w przyszłości.

Jaki grunt do tynków gipsowych wybrać?


Gruntowanie tynków gipsowych wymaga doboru odpowiedniego preparatu. Każdy grunt ma swoje przeznaczenie i na przykład grunt głęboko penetrujący może się nie sprawdzić pod tynkiem mozaikowym. Jaki więc grunt podtynkowy będzie najlepszy w przypadku tynku gipsowego? Tu sprawdzi się grunt do bardzo chłonnych podłoży. Tynk gipsowy to materiał, który musi zostać zagruntowany, bo od tego zależą efekty dalszych prac. Tylko w ten sposób osiągniesz najlepsze parametry wytrzymałościowe, techniczne i dekoracyjne powłoki malarskiej. Pamiętaj, że przed nałożeniem gruntu tynk gipsowy powinien być całkowicie suchy.
Jeśli chodzi o wybór konkretnej marki, masz sporo możliwości. W SIG mamy dostępny grunt tynkarski takich marek, jak Dolina Nidy, Baumit, Knauf, Alpol, Botament, Rigips. Jednym z ciekawszych produktów jest uniwersalny grunt, jak np. Uni Grunt Knauf na bazie dyspersji styrenowo-akrylowej, który wzmacnia powierzchnie podłoży pylących i silnie chłonnych.

Grunt pod tynk gipsowy w ofercie SIG


Oferujemy grunt pod tynk w znakomitych cenach. Prezentowane grunty mogą być stosowane do gruntowania i wzmacniania podłoży gipsowych, gipsowo-kartonowych, cementowych, tynków wapiennych i innych (przed użyciem zapoznaj się z instrukcją producenta). Stawiamy na jakość, zatem znajdziesz u nas tylko sprawdzone marki, przetestowane przez wiele firm budowlanych i wykończeniowych. Dzięki temu możesz być pewny wysokiej jakości kupowanych produktów, co przełoży się na znakomite efekty pracy.
Zachęcamy do kupowania tynków i gruntów w zestawie. Ofertę gipsów znajdziesz w kategorii Tynki gipsowe.