Tynki gipsowe

Tynk gipsowy to rozwiązanie popularne wśród naszych Klientów. Zapewnia ścianom idealną gładkość, co umożliwia atrakcyjne wykończenie domu czy mieszkania, oraz gwarantuje ochronę, w tym przed parą wodną. Zapraszamy do sklepu SIG, gdzie zakupisz wysokiej jakości wyroby renomowanych producentów.


Zalety tynku gipsowego


Tynk gipsowy jest często wybierany podczas remontów czy adaptacji pomieszczeń. To alternatywa dla tynków wapiennych czy cementowo-wapiennych. Stanowi doskonałe podłoże pod farby, płytki ceramiczne, emulsje. Składa się z czystego gipsu, kalibrowanego kruszywa o maksymalnej średnicy 1,2 mm, a także dodatków uszlachetniających, takich jak opóźniacze czy plastyfikatory.

Decydując się na tynk gipsowy ręczny albo maszynowy, zyskasz:
  • Ochronę przed wilgocią – po nałożeniu materiał wchłania ją i oddaje, dzięki czemu w pomieszczeniu tworzy się przyjazny mikroklimat, szczególnie korzystny dla alergików czy osób z chorobami układu krążenia, a na ścianach i sufitach nie tworzą się ogniska pleśni bądź grzybów;
  • Dobrą izolacyjność termiczną dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła na poziomie 0,25 W/(K·m);
  • Zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia przez około 20 minut, co pozwoli na ewakuację w razie pożaru;
  • Przyspieszenie prac budowlanych – wpływa na to konieczność nałożenia tylko jednej warstwy, łatwość wygładzania i szybkie schnięcie, co pozwala na wykończenie w ciągu jednego dnia nawet do 150 m² powierzchni;
  • Ograniczenie kosztów – zapewniona jest duża wydajność (około 1,5 m²/kg), nie trzeba aplikować gładzi, w czasie robót powstaje niewielka ilość odpadów, a biały kolor zmniejsza zużycie emulsji, co ma duże znaczenie w przypadku jasnych powłok.
Materiał można zastosować w niemal wszystkich pomieszczeniach – należy jednak pamiętać o tym, że wilgotność nie może przekraczać 70%. Bez względu na to, jaka kategoria tynków została zastosowana (maszynowy, ręczny), umożliwiają one dekoracyjne wykończenie, w tym fakturowanie.


Szeroki wybór tynków gipsowych w ofercie SIG


W naszym sklepie zapoznasz się z rozległym asortymentem produktów. Dostępne są:

  • Tynk gipsowy ręczny – polecany do niewielkich prac w obiektach o powierzchni do 50 m²,
  • Tynk gipsowy maszynowy – nakładany za pomocą agregatów, zapewnia szybkie tempo prac, umożliwiając pokrycie nawet 100 m² ścian i sufitów w ciągu dnia; stosowanie nie wymaga wiele miejsca, tak jak w przypadku konieczności przechowywania betoniarki oraz opakowań z wapnem czy piaskiem.
Sprzedajemy wyroby najlepszych marek – w naszej ofercie znajdują się tynki Knauf, Dolina Nidy, Baumit. Dzięki nim zyskasz pewność, że podłoże będzie stabilne i odporne na różne czynniki, w tym mechaniczne, a emulsja bądź płytki ceramiczne nie będą odpadać ani pękać.

Mamy artykuły dopasowane do potrzeb Klienta:

  • Gotowy tynk gipsowy, który można od razu nakładać – warto zastosować go przy drobnych pracach remontowych,
  • Suche tynki gipsowe – rozrabia się je z wodą (warto użyć wiertarki z mieszadłem); sprzedawane w 25-kilogramowych workach, zapewniają dużą wydajność na rozległych powierzchniach.
Sprzedajemy również tynki o zwiększonej twardości powierzchni albo podwyższonej przyczepności. Są przydatne podczas wykańczania obiektów przemysłowych, w których znajdują się na przykład ciężkie maszyny i urządzenia.

Sieć sprzedaży SIG obejmuje cały kraj. Wyróżniają nas: szeroki asortyment (obejmuje również dodatki do tynków), możliwość wygodnego zamawiania artykułów w Internecie oraz terminowy transport.