Wkręty G-K do drewna

Przykręcenie płyt gipsowo-kartonowych do konstrukcji drewnianych w technologii suchej zabudowy wymaga użycia odpowiedniej techniki mocowania. W tym celu stosuje się wkręty g-k do drewna z gwintem grubozwojnym, który charakteryzuje się większym skokiem niż gwint zwykły. Zapewnia to szybkie i bezpieczne wkręcanie w drewno z zachowaniem wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, co gwarantuje wytrzymałe mocowanie w płytach g-k oraz zapobiega rozszczepianiu się drewna.

Wkręty g-k do drewna wyróżniają się także zoptymalizowaną geometrią końcówki. W praktyce oznacza to doskonałą zdolność wiercenia. Ostry szpic zapobiega rozłupywaniu drewna i szybko wcina się w materiał. Mocowanie płyt nie wymaga zatem wstępnego wiercenia. Z kolei stożkowy kształt łba umożliwia wpuszczany montaż zlicowany bez ryzyka uszkodzenia płyty nawet przy krawędziach. Zapewnia także właściwe zagłębienie wkręta w powierzchnię płyty gipsowo-kartonowej.

W naszej ofercie dostępne są wkręty g-k do drewna z różnymi typami gniazd. W zależności od zastosowania i potrzeb możesz wybrać odpowiednie wkręty. Gniazdo krzyżakowe PH2 umożliwia szybkie i bezpieczne wkręcanie za pomocą narzędzi do suchej zabudowy. Wkręty TX doskonale przenoszą moc, co przekłada się na bezproblemowe wkręcanie za pomocą standardowych akcesoriów, np. wiertarko wkrętarki elektrycznej lub śrubokrętu.

Wkręty do płyt gipsowych z gwintem do drewna w ofercie SIG


Oferujemy wysokiej jakości wkręty karton-gips do profili drewnianych. Nasz asortyment obejmuje produkty o różnej średnicy oraz długości. Zdecydowana większość wkrętów do g-k wykonana jest ze stali niskowęglowej fosfatowanej galwanicznie (czarny kolor). Dzięki temu wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością, co pozwala na budowanie stabilnych konstrukcji w technologii suchej zabudowy. Dodatkowo wkręty ze stali niskowęglowej utwardzonej powierzchniowo są odporne na korozję.
W naszym katalogu mocowań do suchej zabudowy znajdziesz wkręty do regipsów wyłącznie od renomowanych producentów – Knauf, Koelner, Prefix, Prolex, Rawlplug, Rigips, Siniat, Wkręt-Met. Gwarantuje to stabilność i trwałość mocowania płyty do konstrukcji drewnianych.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wkrętów do płyt gipsowych do drewna w atrakcyjnych cenach.

Zobacz też ofertę SIG wkrętów G-K samowiercących lub do metalu