Profile do suchej zabudowy

Nowoczesne i lekkie technologie budowlane wymagają stosowania materiałów, które umożliwią efektywne, trwałe i bezpieczne wykonanie ścian, przegród, sufitów podwieszanych i poddaszy. Profile do płyt kartonowo-gipsowych, gipsowo-włóknowych i płyt cementowych z naszej oferty to bogaty wybór akcesoriów wysokiej jakości, których nie może zabraknąć Twojej ekipie przy pracach remontowo-wykończeniowych. Oferujemy profile do zabudowy g-k producentów z różnych półek cenowych, abyś bez problemu mógł zaproponować inwestorowi najlepsze rozwiązania dostosowane do jego budżetu.


Profile do zabudowy g-k – rodzaje


Oferujemy różne rodzaje profili do suchej zabudowy, które różnią się długością, grubością i przekrojem oraz rodzajem blachy, co wpływa na ich zastosowanie. U nas znajdziesz tylko produkty wysokiej jakości, które zapewnią sztywność oraz trwałość wykonanych z nich konstrukcji. Różna klasa ochrony antykorozyjnej pozwala dostosować rodzaj profili do pomieszczeń o większym obciążeniu wilgocią, takich jak łazienki czy kuchnie.


Profile sufitowe g-k


Do montażu konstrukcji sufitów podwieszanych stosuje się profile CD i UD. Używane są one do konstrukcji jedno- i dwupoziomowych. Profile te znajdują zastosowanie w montażu okładzin sufitowych i poddaszy, do których używa się najczęściej profili CD 60 i UD 30. Profile montowane za pomocą specjalnych uchwytów lub wieszaków do suchej zabudowy umożliwiają zastosowanie grubszej warstwy ocieplenia, dodatkowo zwiększając energooszczędność budynku.


Profile ościeżnicowe


Wykorzystywane do usztywniania ościeżnic drzwiowych profile przyścienne UA stosuje się również do montażu regipsów do wysokich ścian działowych i instalacyjnych. Cechują się największą grubością, a dzięki temu wytrzymałością na obciążenia. Umożliwiają montaż drzwi do ścian działowych z karton-gipsu.


Profile do konstrukcji ściennych


Do wznoszenia ścian działowych, szachtów, szybów windowych i innych okładzin ściennych przeznaczone są profile poziome UW i pionowe CW. Te ostatnie utrzymywane są w jednej płaszczyźnie przez wytyczający linię zabudowy profil UW. Do okładzin ściennych stosowane są również profile CD i kapeluszowe. Specjalne gięte profile wykorzystywane są do budowy łuków. Sucha zabudowa z profili pozwala użyć wełny do ścian działowych, która stanowi dodatkową warstwę termoizolacyjną pomieszczenia.

Profile do suchej zabudowy wykonane są ze stali lub aluminium o powierzchni gładkiej lub ryflowanej. Cynk bądź inna warstwa antykorozyjna zapobiega rdzewieniu, zapewniając jeszcze większą trwałość całej konstrukcji. Profile dostępne są w różnych wariantach długości, a dodatkowo można je swobodnie przycinać w zależności od potrzeb.


Profile do g-k – cena


Cena profili do suchej zabudowy jest istotnym czynnikiem wpływającym na ich wybór. W naszym sklepie znajdziesz wycenę za metr bieżący i pojedynczą sztukę, co pozwoli Ci łatwiej określić budżet realizacji projektu. Profile dostępne są w paczkach od 4 do nawet 100 sztuk do zamówienia pojedynczo lub na paletach. Oferujemy także wszelkie niezbędne akcesoria wymagane do montażu profili do stropów, ścian, podłóg i innego podłoża.