Sufity podwieszane

Sufity podwieszane to lekkie konstrukcje wykonywane poniżej linii stropu. Pełnią funkcje użytkowe i dekoracyjne. Od lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Stosuje się je w projektach pomieszczeń domów jednorodzinnych, biur, budynków użytkowych – wszędzie tam, gdzie ważne jest, aby sufit dobrze wyglądał. Umożliwiają zamaskowanie klimatyzacji, wygłuszenie wnętrza oraz montaż oświetlenia w dowolnej konfiguracji bez konieczności skuwania tynków.

Sufit podwieszany mocowany jest do stropu lub – w przypadku jego braku – bezpośrednio do więźby dachowej. Do jego budowy wykorzystuje się płyty sufitowe uzupełniające z różnych materiałów, listwy lub siatkę, profile stalowe do konstrukcji nośnych CD i profile przyścienne UD. W naszej ofercie dla profesjonalistów znajdziesz wszystko, co potrzebne do budowy sufitów podwieszanych.


Sufity podwieszane


Wyróżniamy kilka rodzajów sufitów podwieszanych. Różnią się materiałem, z którego wykonane jest poszycie, efektem wizualnym, niekiedy funkcjonalnością. Najpopularniejsze są sufity podwieszane kartonowo-gipsowe, metalowe, drewniane, mineralne miękkie i twarde. Mogą być one podwieszane na stelażu metalowym, drewnianym lub z tworzywa sztucznego. Najlepsze parametry techniczne mają konstrukcje z profili stalowych, które umożliwiają zamontowanie warstwy termoizolacyjnej lub akustycznej między stropem a płytą sufitową.

W naszej ofercie znajdziesz materiały budowlane potrzebne do wykonania:
  • sufitów podwieszanych rastrowych,
  • sufitów podwieszanych zintegrowanych,
  • sufitów podwieszanych listwowych,
  • sufitów podwieszanych kasetonowych.
Kasetony podwieszane są lekkie i proste w montażu, dzięki czemu koszt ich wykonania jest niższy. Sufity listwowe i rastrowe efektownie wyglądają, a jednocześnie pozwalają ukryć nieestetyczne instalacje. Wraz ze wzrostem popularności podwieszania sufitu i świadomości klientów rośnie różnorodność projektów. Zapewnij sobie dostęp do materiałów budowlanych niezbędnych do budowy zarówno popularnego poszycia sufitu kasetonowego, jak i rastrowego czy z listew, a nie przegapisz żadnego zlecenia.


Bogata oferta płyt sufitowych i profili stalowych


Trwałość konstrukcyjna sufitów zależy od wykonania, ale przede wszystkim od jakości użytych materiałów. To od nich zależy efekt wizualny, a musisz pamiętać, że sufity podwieszane pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Wybierając dobre materiały budowlane i dbając o jakość wykonywanych usług, zdobędziesz uznanie klientów i dobre opinie. Polecenie usatysfakcjonowanego inwestora pomaga w zdobywaniu kolejnych zleceń.W naszym sklepie otrzymasz niezbędne materiały od renomowanych producentów, przy pomocy których zbudujesz każdy rodzaj sufitu podwieszanego. Oferujemy płyty sufitowe wypełniające, które będą stanowić poszycie:
  • sufitów kasetonowych z gips-kartonu,
  • sufitów podwieszanych z drewna,
  • sufitów z wełny mineralnej
  • sufitów podwieszanych metalowych.
Dostarczymy siatek metalowych do budowy sufitów rastrowych oraz niezbędnych akcesoriów do konstruowania sufitów listwowych. Znajdziesz u nas również profile do sufitów podwieszanych, które zapewnią konstrukcji wymaganą sztywność i trwałość, a użytkownikom bezpieczeństwo, oraz wszelkie niezbędne haki i uchwyty do montażu sufitu podwieszanego.