Płyty gipsowo włóknowe

Płyty gipsowo-włóknowe produkowane są z masy gipsowej oraz włókien celulozy sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Płyty odgrywają ważną rolę w pracach wykończeniowych oraz aranżacji wnętrz w coraz popularniejszym systemie suchej zabudowy. Prace w znacznym stopniu ułatwia fakt, że praktycznie od razu po montażu nadają się one do malowania i innego rodzaju dekorowania.

Płyty gipsowo-włóknowe mają bardzo szerokie zastosowanie: wykorzystuje się je między innymi do konstrukcji ścian działowych (zarówno tych nośnych, jak i nienośnych), pożarowych, a także osłonowych, stropów podwieszanych, poszycia stropów czy jastrychów.


Wytrzymałość płyt gipsowo-włóknowych


Płyty gipsowo-włóknowe zawdzięczają swoją popularność kilku zaletom. Po pierwsze, są bardzo wytrzymałe: w porównaniu do płyt gipsowo-kartonowych, których wytrzymałość wzmacnia się często poprzez stawianie kilku warstw płyt, płyty gipsowo-włóknowe są sztywniejsze, a przez to odporniejsze na obciążenia oraz na działanie czynników mechanicznych. Prócz tego płyty gipsowo-włóknowe charakteryzują się też mniejszym zużyciem materiału, a ich montaż jest bardzo łatwy i niezwykle szybki, co pozwala również zaoszczędzić na kosztach robocizny.

W swojej ofercie mamy różnego rodzaju płyty gipsowo-włóknowe, w tym płyty zwykłe, specjalnego zastosowania, ognioodporne oraz impregnowane. Nasz szeroki katalog pozwoli Ci wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz do aranżacji swoich wnętrz!

Zobacz również szeroki asortyment SIG w zakresie płyt gipsowo-kartonowych.


Płyty podłogowe Fermacell


W katalogu SIG znajdziesz płyty gipsowo-włóknowe od czołowych producentów, w tym płyty gipsowo-włóknowe Fermacell. Płyty te często wykorzystywane są do układania podłóg – stosuje się je w miejsce tradycyjnej mokrej wylewki. Płyty jastrychowe Fermacell mogą pochwalić się takimi zaletami, jak skuteczna izolacja termiczna, wysoka izolacja akustyczna, wysoka ochrona przeciwpożarowa czy możliwość stosowania różnorodnych pokryć podłogowych. Płyty te odznaczają się jednocześnie wysoką wodoodpornością, nie rozwarstwiają się, a trwałe połączenie systemowe gwarantuje, że nawet w miejscach spoin (dodatkowo zbrojonych taśmą wzmacniającą) podłoga będzie wystarczająco odporna na obciążenia punktowe.

Sprawdź również taśmy do suchej zabudowy w bogatej ofercie SIG!


Ceny płyt gipsowo-włóknowych


Koszt płyt gipsowo-włóknowych jest uzależniony od indywidualnych właściwości materiału – będzie różnił się w zależności od producenta, wymiarów, grubości, a także przeznaczenia. Ceny płyt wahają się od kilkudziesięciu do ponad stu złotych.

Szeroki wachlarz cen płyt gipsowo-włóknowych wraz z ich szczegółową specyfikacją znajdziesz w katalogu SIG!