Wieszaki do suchej zabudowy poddaszy

Oferujemy wieszaki do poddaszy, które są niezbędnymi elementami konstrukcyjnymi do zabudowy poddaszy i sufitów podwieszanych w technologii suchej zabudowy. Przeznaczone są do mocowania profili głównych CD do krokwi w konstrukcjach dachowych z okładziną z płyt gipsowych. Ich zadaniem jest wypoziomowanie profili oraz ograniczenie oddziaływania odkształceń więźby dachowej na zabudowę.

Wieszaki do suchej zabudowy poddaszy – rodzaje


W naszym asortymencie znajdziesz różne rodzaje wieszaków do suchej zabudowy. Jednym z najpopularniejszych typów są wieszaki kotwowe, inaczej nazywane grzybkowymi. Służą do mocowania i wypoziomowania profili do boku elementu drewnianego więźby (np. krokwi, kleszczy czy jętki) za pomocą wkrętów do drewna. Wieszaki grzybkowe przykręca się przed położeniem pierwszej warstwy ocieplenia, np. wełny. Profile CD mocowane są do nich na zatrzask. Dzięki temu powstaje stabilny stelaż na płyty gipsowe, stanowiący ruszt dla podwieszanego sufitu.

Mamy także wieszaki uniwersalne, inaczej ES lub wieszaki bezpośrednie. Przeznaczone są do stabilnego i bezpiecznego mocowania konstrukcji sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddasza bezpośrednio pod stropem, a także przykręcania konstrukcji przedścianek na profilach CD. Umożliwiają precyzyjne ustawienie i regulację wysokości stelaża sufitu podwieszanego. Wieszaki ES mocowane są za pomocą wkrętów odpowiednio dobranych do materiału, np. do więźby używa się wkrętów g-k do drewna, do ścianki kolankowej stosuje się kołki rozporowe, zaś do stropów masywnych wykorzystuje się metalowe dyble. Do wieszaków bezpośrednich przykręca się profile CD wkrętami do metalu.

Stosowane są również wieszaki obrotowe z prętem mocującym (z oczkiem lub hakiem), sprężyną lub noniuszem. Służą do podwieszania stalowej konstrukcji nośnej sufitów podwieszanych. Z kolei wieszaki dwuhakowe przeznaczone są do wyrównania i regulacji wysokości podwieszenia sufitu.

Wieszaki do sufitów podwieszanych w asortymencie SIG


W sprzedaży mamy wysokiej jakości wieszaki do zabudowy poddaszy i sufitów podwieszanych w różnych rozmiarach. Dzięki temu zbudujesz trwałą i bezpieczną konstrukcję z płyt kartonowo-gipsowych. Oferujemy wieszaki wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak stal ocynkowana, która jest odporna na uszkodzenia. Specjalna powłoka zabezpiecza element przed korozją, przez co zachowuje on swoje właściwości przez długi czas.

W naszym asortymencie znajdziesz wieszaki od renomowanych producentów, którzy są specjalistami w branży suchej zabudowy: Knauf, Koelner, Metpol, Rigips, Prefix, Prolex, Semin oraz Siniat.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wieszaków do poddaszy i suchej zabudowy. Gwarantujemy konkurencyjne ceny i najwyższą jakość.