Rewizje

Rewizje stosuje się, aby zamaskować otwory, które znajdują się na suficie, w podłodze lub w ścianie. W tym celu wykorzystuje się maskownice typu drzwiczki lub klapki rewizyjne. Za ich pomocą ukrywa się dziury, w których znajdują się instalacje z zaworami, licznikami lub innymi urządzeniami pomiarowymi. Może to być instalacja z licznikami (rewizja ścienna), kanalizacja podposadzkowa (rewizja podłogowa) czy też instalacje techniczne znajdujące się nad sufitem podwieszanym (rewizja sufitowa). Dzięki rewizji zyskuje się szybki dostęp do instalacji celem sprawdzenia jej stanu lub wyczyszczenia. Możesz zdecydować się na klapy rewizyjne uchylne lub drzwiczki zamykane z wbudowanym mechanizmem sprężynowo-zatrzaskowym. W SIG mamy wszystko, czego potrzebujesz!

Drzwiczki rewizyjne z plastiku i metalu, zamykane lub uchylne


Drzwiczki rewizyjne można otwierać i zamykać, dzięki czemu możliwy jest nieograniczony dostęp do ważnych elementów budynku. Montuje się je razem z ościeżnicą. Niektóre modele wyposażone są w system zamykający, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa i ograniczenia dostępu dla osób niepowołanych. Drzwiczki rewizyjne dostępne są w różnych wymiarach i wykonane są z takich materiałów, jak plastik czy metal.

Na rynku (i w ofercie SIG) dostępne są drzwiczki rewizyjne przystosowane do zabudowy kartonowo-gipsowej. Większość modeli otwiera się i zamyka na zatrzask, wystarczy więc tylko docisnąć drzwiczki, by uzyskać dostęp do elementów znajdujących się za nimi. Drzwiczki rewizyjne g-k dostępne są w rożnych rozmiarach, z czego najpopularniejsze to drzwiczki rewizyjne plastikowe 50 × 50 i drzwiczki rewizyjne plastikowe 60 × 60. Ponadto w ofercie znajdziesz też drzwiczki rewizyjne aluminiowe, które tak samo jak plastikowe dobrze maskują otwór, a przy tym mogą być produkowane w dużych rozmiarach, co umożliwia zabudowę większych przestrzeni, np. z rozdzielaczami CO.

Rewizje – bogata oferta klap i drzwiczek rewizyjnych tylko w SIG


W ofercie SIG znajdziesz rewizje aluminiowe i ze stali, w tym stali ocynkowanej, o różnych głębokościach (od 12,5 mm do 400 mm), nadające się do rozmaitych konfiguracji, między innymi z płytą g-k czy płytą dg. Wykonanie rewizji ze stali zwiększa ich odporność na odkształcenia podczas montażu i gwarantuje wysoką wytrzymałość. Oferujemy rewizje podłogowe, sufitowe i na ścianę. Sufity podwieszane najczęściej montowane są z płyt g-k, dlatego znajdziesz u nas specjalne klapy z płytą g-k, wykonane z aluminium i stali, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Stawiamy na wysoką jakość, dlatego znajdziesz u nas tylko sprawdzone i cenione marki, takie jak Prefix, Rigips, Siniat, Barwa System, Knauf i Mercor, których produkty są powszechnie stosowane w najbardziej wymagających inwestycjach. Dzięki szerokiej ofercie rewizji i drzwiczek rewizyjnych bez problemu dopasujesz ich wygląd do wnętrza. W swoim katalogu mamy również właz sufitowy, który ułatwi sprawne poruszanie się po piętrach budynku.
Rewizje podzieliliśmy na przejrzyste kategorie, abyś łatwiej i szybciej znalazł to, czego szukasz. Asortyment obejmuje klapy rewizyjne, drzwiczki rewizyjne PVC, drzwiczki rewizyjne ognioodporne, drzwiczki rewizyjne metalowe. Jeżeli nie ma tu produktu, którego poszukujesz, skontaktuj się z oddziałem SIG – nasi handlowcy pomogą dobrać odpowiedni produkt. Współpracujemy bezpośrednio z producentem i realizujemy nawet niestandardowe zamówienia.