Narożniki do tynków mokrych

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór narożników do tynków mokrych. Stosuje się je podczas wykańczania ścian tynkami cementowo-wapiennymi, wapiennymi i gipsowymi. Zadaniem narożników tynkarskich jest wzmacnianie wrażliwej powierzchni i ochrona naroży zewnętrznych o kącie 90° przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu zniszczeniu ulega jedynie warstwa tynku, masy gipsowej lub powłoki malarskie. Dodatkowo narożniki wyrównują krawędzie ścian, zapewniając estetyczne, proste oraz trwałe wykończenie.

Narożniki mocuje się przed przystąpieniem do wykańczania ścian zarówno murowanych, jak i wykonanych w systemie suchej zabudowy. Obowiązkowo stosuje się je w strefie wejścia oraz w ciągach komunikacyjnych. Narożniki wkleja się również w krawędzie wokół otworów okiennych. Do ich osadzania można użyć gipsu szpachlowego, a następnie przystąpić do tynkowania.

Narożniki tynkarskie: aluminiowe, stalowe, z powłoką Magnelis, PVC


Dostępne są różne rodzaje narożników. Głównym kryterium ich podziału jest materiał, z którego są wykonane. Narożniki ze stali ocynkowanej są odporne na odkształcenia i korozję, a także działanie agresywnych związków chemicznych zawartych w tynkach. Wykorzystywane są do wzmacniania naroży ścian pokrywanych tynkami cementowo-wapiennymi lub gipsowymi.

Narożniki stalowe mogą być także pokryte powłoką Magnelis, która zawiera domieszkę 3,5% aluminium i 3% magnezu. Dzięki temu narożniki te wyróżniają się doskonałymi właściwościami antykorozyjnymi i wysoką trwałością.

Właściwości antykorozyjne mają także aluminiowe narożniki perforowane, które są używane do zabezpieczania zewnętrznych naroży ścian z płyt gipsowo-kartonowych i wykańczanych tynkami gipsowymi. Sprawdzają się też w pomieszczeniach wilgotnych.

Oferujemy również listwy do mokrych tynków wykonane z polichlorku winylu (PVC), które stosowane są najczęściej do obróbki naroży łukowych ścian. Cechują się one bardzo dobrą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zaletą jest także znakomita przyczepność mas szpachlowych, a biały kolor tworzywa łatwo przykryć farbą, bez wielokrotnego malowania. Listwy PVC także z łatwością się docina.

Narożniki do tynkowania w ofercie SIG


Oferujemy wysokiej jakości narożniki do tynków mokrych w różnych wariantach wysokości, długości i szerokości. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odpowiedni wymiar do wnętrza i zastosowania. W naszym sklepie znajdziesz narożniki od renomowanych producentów, którzy są specjalistami w swojej branży – Budmat, Gessler, Maxim Bud, Metpol, Prefix, Protektorwerk, Talot. To daje pewność doskonałych właściwości technicznych narożników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą narożników tynkarskich. Gwarantujemy konkurencyjne ceny.