Folie fundamentowe

Folia fundamentowa jako element hydroizolacji


Folie izolacyjne fundamentowe stosuje się w celu zabezpieczenia fundamentów budynku i innych obiektów budowlanych przed wilgocią. Właściwie dobrana i wykonana izolacja przeciwwodna gwarantuje bezpieczeństwo i wieloletnią trwałość konstrukcji. W SIG znajdziesz różne rodzaje folii izolacyjnej na fundamenty.

Izolacja fundamentów folią – zalety i przykłady zastosowania


Oferujemy folie kubełkowe, które przeznaczone są do izolacji pionowej fundamentów i ścian oraz izolacji poziomej stropów i podłóg mających bezpośredni kontakt z podłożem. Folie występują w formie tłoczonych arkuszy, które przypominają kubełki. Specjalna konstrukcja chroni dodatkowo warstwę hydroizolacyjną (bitumiczną) przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. dziurawieniem, zgniataniem, ścieraniem.

Folia kubełkowa wykonana jest ze wzmocnionego polietylenu o dużej gęstości, który jest odporny na działanie wilgoci, a także grzybów, bakterii glebowych i chemikaliów. Nie ulega procesom rozkładu i biodegradacji. Folia kubełkowa jest także odporna na przerastanie korzeni roślin. Wyróżnia się wysoką wytrzymałością na ściskanie, co zapobiega uszkodzeniom wynikającym z ruchów terenu lub zasypywania wykopów.
W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów folii kubełkowej, które różnią się między sobą kształtem, grubością, kolorem czy też rozmiarem. Dostępne są także folie wzmocnione włókniną dla poprawy odporności mechanicznej.

Oferujemy także folie fundamentowe poziome, których zadaniem jest ochrona przed kapilarnym podciąganiem wilgoci z gruntu. Membrany tego typu umieszcza się pomiędzy ścianą a ławą fundamentową lub ścianami na parterze a fundamentem. Nadają się do zastosowania przy nadprożach i balustradach.

Folie na ławy fundamentowe charakteryzują się wysoką elastycznością nawet przy niskich temperaturach, co zapobiega pojawianiu się pęknięć. Wysoka plastyczność dodatkowo ułatwia montaż. Folia z łatwością dostosowuje się do nierówności podłoża i nieregularnych kształtów. Ponadto folie fundamentowe poziome są odporne na wilgoć, procesy gnilne i związki chemiczne. Dzięki wysokiej wytrzymałości na rozrywanie, łamanie i dziurawienie doskonale nadają się do wykonywania warstwy przeciwwilgociowej.

Folia izolacyjna na fundamenty w ofercie SIG


W naszym katalogu dostępne są wysokiej jakości folie izolacyjne fundamentowe, które zapewniają ochronę budynku w każdych warunkach. Dzięki temu zapobiegniesz rozwojowi mikroorganizmów, obniżeniu termicznej izolacyjności oraz uszkodzeniu konstrukcji fundamentów i całego budynku.
Dostarczamy folie izolacyjne do fundamentów wyłącznie od renomowanych producentów, takich jak: Alphadam, Dorken, Gutta, Marabut, Masterplast, Prefix, Quadro, Selena, Steinbacher, Styropmin, Thermaflex, Tytan. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą produktów do izolacji fundamentów. Gwarantujemy wysoką jakość i konkurencyjne ceny folii fundamentowych.

Zobacz w ofercie SIG inne izolacje fundamentów