Poniższy artykuł pochodzi z magazynu "Personel Plus" - październik 2021
...

By nie tracić czasu

Ciężko wyobrazić sobie dzień pracy bez spotkania służbowego. Wielu osobom kojarzą się one ze stratą czasu, brakiem jasnych reguł i zasad oraz niecierpliwym oczekiwaniem na zakończenie, bo zaproszenie na następne spotkanie już czeka w kalendarzu. Jak temu zaradzić, aby zarówno uczestnicy jak i prowadzący zakończyli spotkanie z poczuciem sensownie wykorzystanego czasu. Niezwykle użyteczna okazuje się być facylitacja spotkań, także tych prowadzonych on line.

Nasze doświadczenie wskazuje, że facylitacja w istotny sposób wpływa na jakość spotkań, podnosząc nie tylko ich efektywność, ale również satysfakcję uczestników. Facylitację rozumiemy jako takie zaangażowanie wszystkich uczestników w spotkanie, które pozwala w optymalnym czasie maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Kilka lat temu, wykorzystując znajomość metod i narzędzi facylitacyjnych, opracowaliśmy w sposób warsztatowy standard spotkań w organizacji. (...)

PEŁNA WERSJA ARTYKUŁU DOSTĘPNA JEST W MAGAZYNIE "PERSONEL PLUS"

...

Katarzyna Janik - jest dyrektorem personalnym w SIG, doświadczonym menedżerem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Odpowiada za realizację grupowej strategii HR-owej oraz rozwój działu, którego głównym zadaniem jest budowanie kultury współ pracy i zaangażowania pracowników.

Edyta Bąkowska-Szczurek - jest dyrektorem ds. zarządzania wiedzą i rozwojem w SIG, odpowiada za strategię kształcenia i rozwoju zasobów ludzkich, skoncentrowaną na przyciąganiu, rozwijaniu i zatrzymywaniu największych talentów.