Materiały budowlane kluczem powodzenia inwestycji.

Na portalu Pieknydom24.pl opublikowany został tekst dotyczący odpowiedniego doboru materiałów budowlanych, który powstał przy współpracy z Jarosławem Habichem (Dyrektor ds. Rozwoju Produktu SIG Sp. z o.o.) oraz Jakubem Krupskim (Dyrektor Handlowy Produkty Dachowe SIG Sp. z o.o.). Poniżej pełna treść artykułu.


Budowa domu mieszkalnego czy nieruchomości komercyjnej zawsze wymaga odpowiedniego przygotowania. Poza wyborem lokalizacji, przygotowaniem szczegółowego projektu, kosztorysu i dopięciem wszystkich kwestii formalnych, bardzo ważny jest również dobór materiałów budowlanych dopasowanych do charakteru inwestycji. W procesie powstawania budowy decyzja ta wpływa na techniki montażu, jakość wykończenia, na wytrzymałość, a także komfort i późniejszą eksploatację.

Profesjonalna firma nie poprzestaje na sprzedaży podstawowych materiałów, ale oferuje również kompletny system, zawierający wszelkie akcesoria niezbędne do montażu, zabezpieczenia i konserwacji materiałów. Dodatkowo, doradca pomoże skalkulować realne zapotrzebowanie na materiały i akcesoria, co przekłada się na zminimalizowanie liczby odpadów i niewykorzystanych materiałów. – Z roku na rok zauważamy rosnące zainteresowanie zakupem materiałów budowlanych również wśród klientów indywidualnych, którzy wolą korzystać z usług specjalistów. Najbardziej liczy się dla nich siła marki i oczywiście cena. Dla wykonawcy natomiast istotna jest dostępność i  zgodność z wymaganiami projektu, a dopiero później koszt. W przypadku większych inwestycji, dobór odpowiednich materiałów do planowanej budowy zlecany jest profesjonalnym dystrybutorom, nie tylko ze względu na ich wiedzę, ale również lepsze stawki, negocjowane bezpośrednio u producentów, dzięki czemu końcowa cena może być zdecydowanie atrakcyjniejsza, niż ta w sklepach czy marketach budowlanych. Może to znacznie wpłynąć na budżet całej inwestycji – mówi Jakub Krupski Dyrektor Handlowy Produkty Dachowe SIG Sp. z o.o.

Zadaniem takiej firmy jest również dostarczenie zamówionych materiałów bezpośrednio na plac budowy. Żeby zagwarantować zgodność i terminowość dostaw względem harmonogramu budowy, konieczne są własne magazyny oraz zróżnicowana flota samochodów dostawczych (od małych < 3,5 tony, aż po duże, samowyładowcze z dźwigiem). Pozwala to na dowóz zamówionych produktów np. do zatłoczonych centrów miast, o dowolnej porze dnia i bez angażowania do rozładunku pracowników wykonawcy. Umożliwia to także przechowanie nieodebranego towaru w razie przestoju na budowie lub zwiększenie dostarczanych wolumenów (z zapasów zmagazynowanych w miejscu budowy lub nawet z zapasów z innych lokalizacji w całym kraju) , gdy należy przyspieszyć front robót.- Pamiętajmy również, że dystrybutor spełniający wymagania BHP jest bezpiecznym dostawcą i partnerem dla wykonawców chcących uniknąć wypadków na budowie – dodaje Jarosław Habich, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu SIG Sp. z o.o.

Bez odpowiednich materiałów budowlanych, inwestycja ma nikłe szanse na powodzenie. Ich niewłaściwy dobór może nawet stanowić zagrożenie, dlatego przed zainwestowaniem warto szukać rozwiązań, które nas wspomogą. Nietrafiony wybór może skutkować koniecznością napraw lub wymiany, ponieważ materiały ulegną szybszemu zużyciu. Jest to z reguły bardziej kosztowne, niż różnica w cenie wyjściowej. Sieć dystrybucyjna dostarcza dane na temat ilości i jakości towarów, zakupionych na każdą budowę, co pomaga wykonawcom kontrolować proces zużycia materiałów i kosztów z tym związanych. Dystrybutor może się okazać „prawą ręką” w całym procesie, a szeroka oferta materiałów i urządzeń pozwala wykonawcy zawęzić liczbę dostawców, dzięki czemu zmniejszeniu ulegają koszty obiegu dokumentacji handlowej (np. wskutek mniejszej liczby faktur zbiorczych).  Ogromny wybór materiałów daje duże możliwości inwestorom, żeby jednak w pełni wykorzystać ten potencjał na rzecz swojej inwestycji, warto posiłkować się pomocą doradców. Ich wiedza to wymierna wartość dodana do naszych zakupów, to większa szansa na dobre decyzje, względny spokój i satysfakcję także po zakończeniu inwestycji.

 

Źródło: Pieknydom24.pl