KALKULATORY SYSTEMÓW SUCHEJ ZABUDOWY


Jakie są najbardziej popularne rodzaje zabudowy wnętrza?


Dzisiejsza technologia oraz dostępne materiały sprawiają, że remont pomieszczenia nie jest tak uciążliwy, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dostępność produktów jak i wiedzy fachowej powoduje, że prace wykończeniowe, nie są koszmarem, z jakim często kojarzą się tego typu prace. Głównymi kategoriami, które można zastosować ze względu na sposób łączenia tradycyjnych materiałów budowlanych.

• Metody z użyciem wody zarobowej, stosowanej przy użyciu np. tynku gipsowego, tynku cementowo wapiennego, betonu,
• Metody bez użycia wody zarobowej, tzw sucha zabudowa, głównie z wykorzystaniem płyt gipsowo – kartonowych.

Co to jest sucha zabudowa?

My skupimy się na drugiej metodzie, która umożliwia zastosowanie produktów ognioodpornych, dedykowanych dla pomieszczeń o podwyższone wilgotności, lub elastycznych, przeznaczonych do poddawania kształtowaniu wg potrzeby. Najczęściej do systemów suchej zabudowy używa się różnego rodzaju płyt, od sklejki, poprzez paździerzowe na pilśniowych kończąc. Ponadto możemy spotkać tworzywa sztuczne, szkło, wełna budowlana, gips, PVC.

Cechy suchej zabudowy:
• Wysokie właściwości termoizolacyjne
• Bardzo dobre właściwości dźwiękowe (tłumiące)
• W przypadku użycia odpowiednich produktów- odporność na ogień
• Swoboda w aranżacji wnętrz

Gdzie stosować suchą zabudowę?
• Ścianki działowe
• Sufity podwieszane
• Szachty ogniowe
• Obudowy tras kablowych
• Podłogi
• Poddasza

Dlaczego sucha zabudowa?

Powodów można wymieniać wiele, od szybkości i łatwości montażu zaczynając, na możliwości elastycznego kształtowania łuków, na braku obciążeń stropów kończąc. Ze względu względnie prosty montaż, także cena bywa atrakcyjna, o czym napiszemy w kolejnym akapicie.

Cena suchej zabudowy

Ceny w poszczególnych miejscowościach, oraz ze względu na użyte materiały mogą się znacząco różnić, dlatego dla Państwa wygody przygotowaliśmy kalkulator cen, który przybliża koszt wykonania remontu.

Sekcja ta jest systematycznie aktualizowane o nowe kalkulatory. Użytkownicy mają do dyspozycji kalkulatory systemów suchej zabudowy na bazie produktów marki Rigips oraz kalkulatory systemów suchej zabudowy na bazie produktów marki Siniat. Kalkulatory systemowe pozwalają sprawdzić ile będzie kosztowała sucha zabudowa oraz obliczyć zapotrzebowanie materiałów. Klienci często mają problemy z tym, jak obliczyć suchą zabudowę i chcieliby poznać szczegółowy cennik materiałów, których poszukują. Dzięki tego typu funkcjonalnościom możliwa jest kalkulacja cenowa i materiałowa systemów suchej zabudowy. Udostępniamy profesjonalne kalkulatory cen i zużycia materiałów przygotowane przez naszych specjalistów.

Kalkulatory stanowią wyłącznie narzędzie pomocnicze przy obliczeniu potencjalnie potrzebnych ilości produktu przy uwzględnieniu wprowadzonych parametrów i nie powinny stanowić wyłącznej podstawy przy kalkulacji zapotrzebowania. Decyzję co do dokładnych potrzebnych ilości należy podjąć w oparciu o dokumentację projektową planowanej inwestycji oraz zasady sztuki budowalnej. Pełna odpowiedzialność za wykorzystanie wyników kalkulatora spoczywa zawsze na korzystającym.