Tydzień Bezpieczeństwa 2016


W poniedziałek, 25 kwietnia rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bezpieczeństwa. Wydarzenie organizowane w ramach Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie potrwa do 1 maja. Podobnie jak w roku ubiegłym, firma SIG aktywnie zaangażowała się w tę akcję.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa 2016, na wybranych budowach SIG będzie przeprowadzał specjalne prezentacje w zakresie ważności planowania zadania od momentu zamówienia do dostawy materiału. Ich celem będzie zapobieganie wypadkom przy pracy na budowach.

Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia jest „Włącz myślenie – planuj i reaguj”. To przesłanie jest wyjątkowo ważne. Mówi bowiem, że każdy pracujący na budowie – niezależnie od stanowiska, miejsca pracy, podległości – jest i powinien być odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Jak pokazują statystyki, często gubi nas rutyna, brak wyobraźni czy wreszcie nieznajomość podstawowych procedur dotyczących bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest dobre planowanie działań na budowie, umiejętne prowadzenie prac oraz kompetentny i odpowiedzialny nadzór. Podczas tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa sygnatariusze chcą zwrócić szczególną uwagę na współdziałanie i współodpowiedzialność. Takie działania mogą uratować zdrowie i życie wielu osób.

Na poprawę bezpieczeństwa w branży budowlanej sygnatariusze Porozumienia pracują cały rok. Tydzień Bezpieczeństwa jest ukoronowaniem tych działań. To czas, kiedy na setkach budów w całej Polsce są organizowane ciekawe wydarzenia związane z bezpieczeństwem pracy. W poprzednich latach były to m.in. pokazy sprzętu i zabezpieczeń, prelekcje ekspertów  i inspektorów PIP, akcje ewakuacyjne z udziałem straży pożarnej czy ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Akcji po raz kolejny patronuje Państwowa Inspekcja Pracy.

Źródło: porozumieniedlabezpieczenstwa.pl<< powrót