18-24 maj: Tydzień Bezpieczeństwa


Rozpoczyna się ogólnopolska akcja Tydzień Bezpieczeństwa pod hasłem Bezpieczeństwo – wspólna sprawa, która trwać będzie od 18 do 24 maja 2015. Dystrybutor materiałów budowlanych SIG znalazł się w gronie odpowiedzialnych firm, dla których zdrowie i bezpieczeństwo pracowników to sprawa najważniejsza.

SIG będzie przeprowadzał na wybranych budowach pokazy bezpiecznego rozładunku i załadunku towarów przy użyciu samochodu ciężarowego wyposażonego w HDS.

Podczas rozładunku sprzętem ciężkim, jakim jest HDS, niezwykle istotna jest widoczność samochodu i pracującego żurawia, oznakowanie miejsca rozładunku, kamizelka, kask i właściwe zachowanie oraz orientacja operatora-kierowcy. Przepisowo zamocowany ładunek w transporcie to także bardzo ważny element w czasie wjazdu na nierówny teren budowy, zarówno dla bezpieczeństwa pracujących na budowie osób, jak i bezpieczeństwa/nie uszkodzenia ładunku.

Każdego roku na polskich budowach dochodzi do 120 śmiertelnych wypadków, co oznacza, że co 3 dni ginie człowiek. W świetle takich statystyk widać, jak ważne są wszelkie działania wpływające na poprawę bezpieczeństwa. To działania ważne również w zakresie odpowiedzialności społecznej biznesu.

Tydzień Bezpieczeństwa to wspaniała idea. Umożliwia prezentację bezpiecznych zachowań w codziennych warunkach na budowie. Taką wiedzę łatwiej przyswoić i wprowadzić w życie. Niech ten Tydzień będzie początkiem lepszego i bezpieczniejszego roku dla wszystkich pracowników polskich budów.

Kilka słów o akcji

Tydzień Bezpieczeństwa prowadzony jest w ramach Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Porozumienie tworzy 10 największych Generalnych Wykonawców, dla których priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa pracy na budowach. Porozumienie propaguje kulturę bezpieczeństwa, uświadamia zagrożenia płynące z pracy na budowie i w konsekwencji ma eliminować ryzyko wypadków, a szczególnie wypadków śmiertelnych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Państwowa Inspekcja Pracy.

<< powrót