Wełny do izolacji fasad wentylowanych

Fasada wentylowana stosowana jest w nowych i modernizowanych budynkach. Ma szczelinę powietrzną między okładziną elewacyjną a izolacją termiczną, co nakłada spełnienie konkretnych wymagań konstrukcyjnych i projektowych. Jednym z takich wymagań jest odpowiednia izolacja – do tego służą wełny mineralne, w tym z welonem szklanym, wełny skalne i wełny o lamelowym układzie włókien. W naszej ofercie znajdziesz wełny do elewacji wentylowanych renomowanych producentów, takich jak Knauf, Ursa, Rockwool, Isover, które cieszą się sporą popularnością wśród firm budowlanych ze względu na wysoką jakość i znakomite parametry.

Fasada wentylowana – zalety i cena


W systemie fasad wentylowanych okładziny są mocowane do ścian budynku przy pomocy podkonstrukcji, zwykle rusztu. Podkonstrukcja może być wykonana z rozmaitych materiałów, w tym metali i drewna, czasem materiałów kompozytowych. Izolacja fasad wentylowanych jest przytwierdzana do ścian budynku, najczęściej wykonanych z płyt elewacyjnych. Pomiędzy ścianą a konsolą stosuje się przekładki termoizolacyjne, które mają zapobiegać powstawaniu mostków termicznych.

Zalety elewacji wentylowanych to między innymi:
  • brak mostków termicznych;
  • efektywne odprowadzanie wilgoci;
  • ochrona przeciwpożarowa;
  • stałe wymiary materiału okładzinowego;
  • ochrona ścian przed warunkami zewnętrznymi.
Cena elewacji wentylowanej może wahać się w granicach od 400 do nawet 1000 zł za 1 m2. W przypadku dużych konstrukcji do tej ceny należy doliczyć koszt transportu, podnośników i rusztowań.

Wełny mineralne do elewacji wentylowanych – dostępne rodzaje


Do izolowania fasad wentylowanych używa się wełny mineralnej, która może być wykorzystana przy wielowarstwowych ścianach zewnętrznych np. z paneli, okładzin elewacyjnych czy murów z cegieł. Zadaniem wełny jest izolacja termiczna i akustyczna. W naszej ofercie znajdziesz również wełnę mineralną z welonem szklanym, który pełni rolę wiatroizolacji. Welon układany jest od strony zewnętrznej wełny, co ma wyeliminować penetrację izolacji przez wiatr i przeciwdziałać ewentualnemu przenikaniu wilgoci.

Sprawdź również wełnę skalną, która ma wszechstronne zastosowanie w izolacjach budowlanych i technicznych. Składa się z minerałów pochodzenia wulkanicznego, tj. bazaltu, dolomitu, gabro, wapienia, żużlu oraz koksu. Wełna skalna ma tę zaletę, że jest bardziej odporna na ogień: wytrzymuje temperatury do 1000⁰C, podczas gdy wełna szklana – do 600–700⁰C. Wełnę skalną można z powodzeniem wykorzystać przy termoizolacji budynków.
W katalogu naszych produktów znajdziesz też wełny do izolacji fasad niewentylowanych.

Sprawdzone wełny izolacyjne do fasad wentylowanych – tylko w SIG


W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór izolacji do fasad wentylowanych. W ofercie mamy między innymi wełnę elewacyjną Isover, wełnę mineralną z welonem szklanym, wełnę mineralną skalną i inne. Oferujemy wełny mineralne o różnych wymiarach, współczynniku przewodzenia ciepła i klasie reakcji na ogień, dopasowane do pokrycia (np. welon z włókna szklanego).

Wybierz dobrze! Dobór właściwego materiału do izolacji fasad wentylowanych decyduje o komforcie osób przebywających we wnętrzu budynku, a także o trwałości budynku. Dzięki wełnie izolacyjnej do środka nie dostaną się żadne dźwięki ani woda deszczowa, a wilgoć będzie efektywnie odprowadzana. Dzięki temu, że fasada wentylowana ogranicza zawilgocenie, w pomieszczeniach tworzy się odpowiedni mikroklimat, co ma znaczenie dla zdrowia. Ponadto odprowadzanie wilgoci przez szczelinę wentylacyjną ma też wpływ na trwałość samego budynku. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Stawiamy na pewne marki i solidne produkty, współpracujemy bezpośrednio z producentami.