Działamy w sektorze dostaw materiałów budowlanych. Cechuje nas wielopłaszczyznowość działania: indywidualni i instytucjonalni odbiorcy, obsługa zarówno małych obiektów (domów jednorodzinnych), jak i potężnych inwestycji (centra handlowe, lotniska).

Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu SIG plc z siedzibą w Wielkiej Brytanii istniejącego od 1956 roku i notowanego na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. SIG plc jest obecny w 15 krajach Europy, tworząc rozległą sieć około 800 oddziałów handlowych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Beneluksie, Austrii, Bułgarii, Francji, Irlandii, Węgrzech, Turcji. Prawie 60-letnie doświadczenie pozwoliło zbudować silną kapitałowo i intensywnie rozwijającą się grupę przedsiębiorstw, które oferują najwyższej klasy usługi, szeroki asortyment produktów oraz fachowe doradztwo.

SIG w Polsce posiada ponad 50 oddziałów, które gęstą siecią dystrybucji obejmują cały kraj – poznaj fakty liczbowe oraz misję i wartości firmy SIG Sp. z o.o.

Co nas wyróżnia

Firma SIG plc rozpoczęła działalność prawie 60 lat temu w Wielkiej Brytanii, gdzie mieści się jej główna siedziba. Od 25 lat jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od blisko 20 lat koncern SIG jest obecny również w Polsce. Jako międzynarodowy koncern, w Polsce zajmuje czołowe miejsce jako dystrybutor specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych. Swoim odbiorcom dostarcza produkty najwyższej jakości, sygnowane markami najlepszych światowych producentów.

Zapewniamy usługę transportową dla zamówionych produktów. Posiadamy ponad 130 samochodów dostawczych, w tym ponad 50 wyposażonych w HDS. Gwarantujemy terminowe dostawy.
Na rynku polskim w skład SIG wchodzą: Interior-Zachód, Melle, Sitaco, TBS, WIG, WKT, Wodan. SIG Sp. z o.o. ponadto stworzył i rozwija markę własną PREFIX.
Współpracujemy ze znanymi producentami materiałów budowlanych o światowej renomie. Produkty naszych dostawców dostępne są w całej Polsce i dostosowane do wszelkiego typu inwestycji, począwszy od domków jednorodzinnych, prestiżowe zabytki, obiekty użyteczności publicznej, na ikonach polskiej architektury skończywszy.
Wiemy, jak ważna jest wiedza i doskonalenie zawodowe, dlatego jedną z misji SIG jest nastawienie na podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Kompetentni doradcy techniczni gwarantują profesjonalną i sprawną obsługę oraz reprezentują elastyczne podejście do wymagań stawianych przez obecnych i przyszłych klientów.
W naszej ofercie znajdują się materiały budowlane i wykończeniowe wyłącznie sprawdzonych producentów. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję, że otrzymują produkty najwyższej jakości. Asortyment obejmuje grupy: sucha zabudowa, sufity podwieszane, pokrycia dachowe, izolacje techniczne, izolacje budowlane, klimatyzacja i wentylacja, materiały konstrukcyjne, chemia budowlana.
Naszym strategicznym celem jest ciągła specjalizacja w zakresie towarów sektora budowlanego i sektorów pokrewnych. Osiągamy to poprzez sukcesywną budowę pozycji rzetelnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa, dbając o trwałe relacje z partnerami, a także rozumiejąc potrzeby i oczekiwania rynku.

 

Zobacz również:

Obiekty referencyjne firmy SIG

Misja, wizja i wartości SIG

Fakty liczbowe na temat działalności SIG

Media o firmie SIG